Tytuł Finansisty Roku 2008 „Gazety Finansowej” dla Jana Krzysztofa Bieleckiego

„Gazeta Finansowa” po raz dziewiąty przyznała tytuł Finansisty Roku. Tym razem przypadł on Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu – Prezesowi Pekao SA. Przyznane zostały także dwie nagrody specjalne oraz wyróżnienia. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w dniu dzisiejszym – 04 marca – w hotelu InterContinental w Warszawie.

Redakcja „Gazety Finansowej” doceniła Jana Krzysztofa Bieleckiego za to, że jako pierwszy ekonomista w Polsce przewidział grożący nam kryzys i miał odwagę apelować do banków o wstrzemięźliwość w udzielaniu kredytów.

Nagrody specjalne zostały przyznane:

  • Andrzejowi Arendarskiemu – Prezesowi Krajowej Izby Gospodarczej – za skuteczność i konsekwencję w działaniach na rzecz polskich przedsiębiorców i polskiej gospodarki, za udane kierowanie największą polską organizacją pracodawców.
  • Januszowi Szewczakowi – niezależnemu analitykowi gospodarczemu – za trafne i bezkompromisowe prognozy ekonomiczne i odwagę w ich głoszeniu, również na przekór ogólnie panującym, często odmiennym poglądom.

Wyróżnienia przyznano następującym firmą/instytucją:

  • Astra CEE – za udział w projektach szybkiej i powszechnej cyfryzacji satelitarnej w krajach Europy Centralnej w tym w Polsce.
  • Polkomtel SA – za wzorcowy projekt wspierania polskiej siatkówki.
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania – za wkład na rzecz rozwoju edukacji w zakresie proekologicznych technologii w budownictwie i bioenergetyce.
  • Biznes TVP Info – za budowę ciekawego i dynamicznego serwisu informującego o wydarzeniach w polskiej gospodarce.
  • Dolnośląskie Surowce Skalne – za stworzenie skutecznego modelu finansowania inwestycji w infrastrukturę komunikacyjną
  • OSG Records Management – za wdrożenie nowoczesnego procesu przetwarzania dokumentów z wersji papierowej w elektroniczną dla instytucji finansowych.

Celem nagrody honorowej Finansista Roku, przyznawanej od dziewięciu lat przez kolegium redakcyjne „Gazety Finansowej”, jest uhonorowanie osób najbardziej zasłużonych dla polskich finansów.

W poprzednich latach honorowy tytuł Finansisty Roku otrzymali: Stanisław Kluza – szef Komisji Nadzoru Bankowego, Zyta Gilowska – Minister Finansów, Józef Wancer – Prezes Banku BPH, Wiesław Rozłucki – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Andrzej Podsiadło – Prezes PKO BP, Wojciech Kostrzewa – Prezes BRE Bank, Leszek Balcerowicz – Prezes Narodowego Banku Polskiego oraz Maria Wiśniewska – Prezes PEKAO S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu