Rak to nie wyrok

5 marca o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (al. Piłsudskiego 8, duża sala obrad Sejmiku, I p.) rozpocznie się konferencja inaugurująca w regionie łódzkim program „Rak to nie wyrok”. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. W spotkaniu weźmie udział Witold Stępień, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

„Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich – Rak to nie wyrok” to inicjatywa zakładająca szeroką akcję informacyjną, która ma skutkować podniesieniem poczucia bezpieczeństwa osób chorych na raka prostaty. Projekt zapewni chorym i ich rodzinom właściwą edukację zdrowotną dzięki współpracy środowiska medycznego, mediów oraz grup wsparcia organizowanych przez pacjentów.

Cele programu to przełamanie stereotypu myślenia, że „rak to wyrok” oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat choroby, diagnostyki i metod leczenia. Wzorem projektów prowadzonych w innych krajach UE i świata, za niezmiernie ważne uważa się włączenie w proces leczenia zarówno bliskich osób chorych na raka prostaty, jak również lekarzy pierwszego kontaktu.

Zdaniem ekspertów, w przypadku leczenia nowotworów najważniejsza jest wiara pacjenta w sukces walki z chorobą. W Programie podkreśla się rolę rodziny oraz najbliższego otoczenia w procesie leczenia pacjenta z rakiem prostaty. W celu edukacji, a także wymiany doświadczeń pacjentów i ich bliskich powstała strona internetowa www.rak-prostaty.pl. W ramach Programu będzie można również skorzystać ze wsparcia psychoonkologów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu