Nowe przełączniki NETGEAR ProSafe

Nowe przełączniki NETGEAR’s ProSafe JGS5xx, GS1xx i GS6xx Series pozwalają małym i średnim przedsiębiorstwom zmniejszyć pobór mocy i zmniejszyć rachunki za energię

NETGEAR®, Inc., światowy dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, ogłosił wprowadzenie nowych wersji niezarządzanlych przełączników dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Dzięki zaimplementowanym nowym funkcjom urządzenia pozwolą znacząco zmniejszyć pobór mocy nie zmniejszając jednocześnie wydajności. Zarówno przełączniki wolnostojące, jak i te montowane w obudowach, zostały wyposażone w nowe układy optymalizujące pobór mocy, pozwalając zredukować pobieraną energię o około 52%. Firma Netgear prezentuje nowe przełączniki na targach CeBIT w Hannowerze w dniach 3-8 marca 2009.

Nowe energooszczędne technologie zostały zaimplementowane w przełącznikach: 16- i 24-portowych ProSafe® Gigabit Ethernet Switches (JGS516v2, JGS524v2); 5- i 8-portowych ProSafe® Gigabit Ethernet Desktop Switches (GS105v3, GS108v3); i 5- i 8-portowych ProSafe® Gigabit Ethernet Switches (GS605v3, GS608v3). Wybrane modele doskonale nadają się do wykorzystania w przedsiębiorstwach pozwalając zredukować koszty.

“Rynek małych i średnich przedsiębiorstw zawsze przykładał wiele uwagi do kosztów energii. Zielone’ przełączniki NETGEAR umożliwią redukcję kosztów pozwalając zachować najwyższą możliwą wydajność” – powiedział Sanjay Kumar, dyrektor d.s. przełączników SMB w firmie NETGEAR. “NETGEAR konsekwentnie prowadził prace nad stworzeniem nowych układów, które pozwoliłyby sprostać wymogom rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Firma znajduje się w awangardzie dostawców oferujących energooszczędne rozwiązania. Mamy wiele produktów, które otrzymały certyfikaty ENERGY STAR. Redukcja poboru mocy przez nasze przełączniki to kolejny krok milowy w drodze do uczynienia naszych produktów bardziej przyjaznymi środowisku.”

Nowe urządzenia mogą redukować koszy dzięki wielu trybom zarządzania energią, które pozwalają inteligentnie wykrywać zapotrzebowanie na energię i dostosowywać jej pobór w zależności od stanu przełącznika. Przekłada się to, w niektórych przypadkach na ponad 50% oszczędność energii.

Nowe tryby zarządzania energią to:

  • Auto Power-down (automatyczny tryb zmniejszania zasilania) – tryb zmniejsza moc procesora każdego portu Ethernet, jeśli w przewodzie miedzianym urządzenia partnerskiego nie wykryto sygnałów. Energia jest natychmiast przywracana po wykryciu aktywności.
  • Auto Cable Length Detection (automatyczne wykrywanie długości przewodów) – tryb pozwala przełącznikowi zmniejszyć zasilanie, jeśli długość łącza jest mniejsza niż 10 metrów.

“Firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw są zainteresowane zmniejszeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne” – powiedział Scott Scherer, analityk firmy In-Stat. “Niższe koszty infrastruktury sieciowej, niższe koszty energii i łatwość użytkowania czynią z urządzeń NETGEAR optymalny wybór dla większości firm. W rezultacie firmy oferujące produkty przyjazne środowisku mają niepowtarzalną okazję wypełnienia niszy rynkowej produktów oczekiwanych przez przedsiębiorstwa.”

Energooszczędne niezarządzalne przełączniki będą dostępne w Polsce w drugim kwartale 2009 r.. Wszystkie produkty NETGEAR serii ProSfae chronione są wieczystą gwarancję i opcjonalnym pakietem ProSupport Maintenance. Więcej informacji o produktach NETGEAR można znaleźć na stronie: http://www.netgear.com/Products/Switches.aspx?for=Business+Networking.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu