Motorola: sprzedaż milionowego terminala TETRA

Motorola Inc. (NYSE: MOT), światowy lider w dziedzinie opracowywania i wdrażania rozwiązań komunikacyjnych TETRA, poinformowała o sprzedaży milionowego terminala TETRA. Nabywcą sprzętu są Jordańskie Siły Zbrojne (JAF).

Dostawa sprzętu Motoroli dla Jordańskich Sił Zbrojnych obejmie przenośne urządzenia TETRA, w tym terminale MTH800, radiotelefony przewoźne MTM800E oraz bramy / przekaźniki TETRA CM5000. Kontrakt przyznano firmie po zakończeniu procesu ewaluacji obejmującego szczegółowe testy zgodności operacyjnej w sieci klienta. Motorola wręczyła specjalne wyróżnienie Jego Królewskiej Wysokości księciu Fajsalowi ibn Al-Husajnowi z Haszymidzkiego Królestwa Jordanii podczas ceremonii, która odbyła się w drugim dniu targów zbrojeniowych IDEX 2009.

W ostatnich miesiącach Motorola zdobyła szereg kontraktów na dostawy sieci i terminali TETRA zarówno w regionie Bliskiego Wschodu, jak i w innych częściach świata. W krajach z obszaru Azji i Pacyfiku rozwiązania firmy mają silną pozycję w sektorze bezpieczeństwa publicznego i szybko zyskują uznanie w branży transportowej, na przykład w kolejach podziemnych i na lotniskach. Ponad 60 000 radiotelefonów TETRA było używanych podczas Igrzysk Olimpijskich w Chinach 2008 roku, a ostatnio ogłoszono zawarcie trzech kontraktów na dostawy rozwiązań TETRA dla portów lotniczych w Indiach. Motorola zamierza kontynuować ekspansję w przyszłości. Liczba użytkowników technologii TETRA rośnie, ponieważ firma już teraz wdraża nowe rozwiązania u klientów m.in. w Austrii, Danii, Norwegii, Portugalii i Hong-Kongu.

„Projektujemy nasze urządzenia pod kątem rzeczywistych zastosowań – tak, aby sprawdzały się one w sytuacjach wysokiego ryzyka. Dzięki temu użytkownicy mogą skupić się na swojej działalności, a nie na technologii. Nie sprzedalibyśmy miliona urządzeń TETRA, gdybyśmy w naszym procesie projektowym nie uwzględniali rzeczywistych scenariuszy, na przykład potrzeb strażaków gaszących pożary w budynkach. Gwarantujemy niezawodną komunikację, projektując urządzenia tak, aby wspomagały użytkowników niezależnie od ich stanu emocjonalnego i fizycznego” — powiedział Jens Kristiansen, wiceprezes ds. produktów TETRA w dziale Motorola Government & Public Safety.

Pełna oferta rozwiązań TETRA Motoroli obejmuje infrastrukturę, terminale, aplikacje i usługi, które obecnie są używane w ponad 85 krajach na całym świecie. Motorola ma długą historię innowacji w branży radiokomunikacji. Wszystko zaczęło się od wprowadzenia odbiornika radiowego Police Cruiser w 1938 roku, a kolejne rozwiązania pomogły firmie zachować pozycję lidera w dziedzinie technologii TETRA. Do najnowszych produktów należą:

  • Radiotelefon TETRA TCR1000 – najmniejszy w pełni funkcjonalny radiotelefon TETRA noszony przy ciele i przeznaczony do wykorzystania w tajnych operacjach
  • Przenośny terminal TETRA MTP850Ex – najlepsze w swojej klasie urządzenie ATEX, które może być używane w środowiskach zawierających potencjalnie wybuchowy gaz lub pył

Motorola sprzedała swój pierwszy terminal TETRA pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W listopadzie 2003 roku firma wręczyła Policji Surrey wyróżnienie upamiętniające dostarczenie 200-tysięcznego terminala.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu