Microsoft docenił TETA Constellation

TETA Constellation, sztandarowy produkt wrocławskiej spółki, spełnił kryteria certyfikacyjne i uzyskał potwierdzenie zakończenia z sukcesem testu „Platform Test for ISV Solutions”. Koncern przedłużył też giełdowej firmie o kolejny  rok tytuł Gold Certified Partner. Potwierdza on najwyższy poziom uczestnictwa w Programie Partnerskim Microsoftu.

Oparty o technologie Microsoft .NET pakiet oprogramowania TETA Constellation pozytywnie przeszedł testy i spełnił kryteria Platform Test for ISV Solutions Microsoftu. Test przeprowadzony na platformie Windows Serwer 2008 potwierdza iż aplikacja jest gotowa do pracy w tym środowisku. – Na rynku oprogramowania o sukcesie bardzo często decyduje wczesne zaimplementowanie rozwiązań, które już za kilka lat staną się standardem. TETA wielokrotnie inwestowała w nowości – dlatego już w 2003 roku stworzyliśmy pierwszy system zbudowany w oparciu o platformę Microsoft .NET. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwoliło nam w pełni wykorzystać możliwości tej nowoczesnej technologii przy tworzeniu pakietu TETA Constellation, naszego najnowszego i najbardziej zaawansowanego rozwiązania– mówi Sławomir Piwko, wiceprezes TETY. Wszystkie nowe moduły oprogramowania tworzone przez specjalistów TETY, pisane są w technologii Microsoft .NET. Pierwszym z nich był TETA CRM (premiera miała miejsce już w 2003 r.)

Przypomnijmy, że TETA uczestniczy w programie partnerskim Microsoftu od 1999 r. Uzyskała najwyższy status partnerski jako jedna z pierwszych 50-ciu firm na świecie. – Od początku działalności TETA postawiła na intensywną politykę budowania związków partnerskich. Współpracujemy z wiodącymi na świecie dostawcami technologii IT, producentami oprogramowania i urządzeń, a także z firmami konsultingowymi i instytucjami edukacyjnymi. Tworzymy oprogramowanie poparte najlepszymi dostępnymi technologiami informatycznymi. Bliska współpraca z partnerami takimi jak Microsoft pozwala osiągać najwyższą jakość i skalowalność naszych rozwiązań- podkreśla Sławomir Piwko.

Główne korzyści płynące ze współpracy z Microsoftem to połączenie nowoczesnej technologii z doświadczeniem i umiejętnością poznawania potrzeb polskich przedsiębiorstw. – TETA od wielu lat korzysta z naszych najnowszych produktów i technologii, często dostępnych jeszcze w wersjach przedprodukcyjnych. Dzięki temu oprogramowanie TETY jest jednym z najnowocześniejszych w branży.  Pomyślne przejście testu na platformie Windows Server 2008 jest tego kolejnym potwierdzeniem. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy klienci otrzymują jeszcze lepsze produkty – powiedział Janusz Irach, ISV Business Development Manager w polskim oddziale Microsoft.

TETA otrzymuje od Microsoft pełne wsparcie merytoryczne i promocyjne, polegające m.in. na bieżącym udziale w zaawansowanych warsztatach dla programistów, prowadzonych przez certyfikowane ośrodki szkoleniowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu