Lenovo wprowadza na rynek nowy komputer stacjonarny dla MSP – ThinkCentre A57e

Firma Lenovo wprowadziła na polski rynek nowy komputer stacjonarny ThinkCentre A57e przeznaczony dla użytkowników z małych i średnich przedsiębiorstw. Wysoka jakość wykonania, niskie zużycie energii, łatwość obsługi oraz przystępna cena to główne atuty nowego modelu z serii ThinkCentre.

Niezawodny i łatwy w obsłudze komputer stacjonarny ThinkCentre A57e jest dostępny z systemem operacyjnym Windows Vista bądź Windows XP, procesorem Intel Atom oraz pakietem zaawansowanych technologii ThinkVantage, które gwarantują bezproblemową pracę. W modelu ThinkCentre A57e zastosowano system chłodzący, które utrzymuje niską temperaturę wewnątrz komputera oraz chroni procesor i dyski twarde przed ich ewentualnym przegrzaniem. Komputer obsługuje do 2GB pamięci taktowanej zegarem 667MHz oraz dyski twarde mieszczące do 320GB danych.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup ThinkCentre A57e będą mogli korzystać z dodatkowych rozwiązań, takich jak przeciwprzepięciowy interfejs LAN oraz programowanie ThinkVantage. Przeciwprzepięciowy interfejs LAN jest szczególnie przydatny w miejscach, gdzie penetracja łączy szerokopasmowych jest niewielka, a napięcie w sieci niestabilne. Każde skoki napięcia są wychwytywane i niwelowane przez filtr do bezpiecznego poziomu. Z kolei kompleksowy zestaw programów użytkowych i administracyjnych ThinkVantage obniża całkowite koszty korzystania z urządzenia, a jednocześnie uwalnia personel IT od czynności, które dzięki ThinkVantage użytkownik komputera może wykonać sam. W skład pakietu ThinkVantage wchodzi m.in. aplikacja Rescue and Recovery with Express Repair, pozwalająca rozwiązać wiele problemów z systemem w ciągu zaledwie 2-3 minut, a także System Update służący do automatycznego pobierania z Internetu najnowszych aktualizacji systemu.

„Model Lenovo ThinkCentre A57e pomyślnie przeszedł ponad 2000 rygorystycznych testów, badających m.in. odporność na wyładowania elektrostatyczne, skoki napięcia, emisje, hałas, wstrząsy i wibracje, a także upadki. Zarówno użytkownicy indywidualni, jaki i klienci z małych i średnich firm mogą mieć pewność, że jest to solidny, energooszczędny i trwały komputer najwyższej klasy” – powiedział Per Ronn Olesen, dyrektor działu komputerów stacjonarnych Lenovo na obszar EMEA.

Ceny i dostępność

Komputer stacjonarny Lenovo ThinkCentre A57e jest dostępny w sprzedaży w Polsce za pośrednictwem sieci Partnerów Biznesowych Lenovo. Cena komputera to równowartość 553 USD brutto dla użytkownika końcowego. Lenovo ThinkCentre A57e jest objęty roczną gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu