„Z widokiem na modę” – 4 Urodziny Galerii Kazimierz

Pierwszy krakowski tydzień mody rozpocznie się i zakończy pokazami mody. Na gali Cracow Fashion Awards 21.03.2009 w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane najlepsze kolekcje absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, a 28.03.2009 o godz. 16.00 podczas imprezy urodzinowej „Z widokiem na modę” w Galerii Kazimierz publiczność obejrzy wiosenne kolekcje marki Orsay i Kazar oraz pokaz wyróżnionego przez Galerię podczas Cracow Fashion Awards projektanta.

W roku 2008 Kraków  został uwzględniony w światowym rankingu stolic mody, w tak doborowym towarzystwie jak Londyn, Mediolan czy Nowy Jork. Wszystko to za sprawą organizowanego przez krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru konkursu Cracow Fashion Awards, który nagłośniły nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. W tym roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru przy współpracy z Galerią Kazimierz idą o krok dalej – działania wokół Cracow Fashion Week mają na celu ustanowić Kraków najsilniejszym punktem na modowej mapie Polski.

Pierwszy krakowski tydzień mody rozpocznie się i zakończy pokazami mody. Na gali Cracow Fashion Awards 21.03.2009 w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane najlepsze kolekcje absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, a 28.03.2009 o godz. 16.00 podczas imprezy urodzinowej „Z widokiem na modę”, której partneruje firma RM Filipowicz, w Galerii Kazimierz publiczność obejrzy wiosenne kolekcje marki Orsay i Kazar oraz pokaz wyróżnionego przez Galerię podczas Cracow Fashion Awards projektanta. Dla Klientów Galerii Kazimierz przygotowana została również roztańczona urodzinowa niespodzianka oraz urodzinowe promocje, które na terenie Galerii obowiązywać będą przez cały dzień.

Promowany na billboardach oraz we wszystkich możliwych mediach Cracow Fashion Week ma udowodnić, że w Krakowie możliwe jest połączenie sił i zintegrowanie różnych środowisk zajmujących się modą. Właśnie dlatego, podczas Cracow Fashion Awards 2009, oprócz nagród i wyróżnień Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów, zostanie przyznana także Galeria Kazimierz Award. Przedstawiciele Galerii Kazimierz wybiorą najlepszą ich zdaniem kolekcję, a jej autora otoczą specjalnymi względami: wsparciem w promocji jego nazwiska oraz pokazem jego projektów podczas Urodzin Galerii Kazimierz. Takie wyjście do masowego odbiorcy to dla początkującego projektanta ogromny krok naprzód, początek na drodze kreowania własnej marki oraz zderzenie z oczekiwaniami klientów.

„Kraków posiada duży potencjał w zakresie kreowania mody” – mówi Monika Jurczyk PR Manager SAPU i stylistka – Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru i Galeria Kazimierz dają dobry przykład współpracy. Może w przyszłym roku dołączą się do nas inni przedstawiciele krakowskiej branży mody? A może uda nam się namówić miasto do współpracy?”

„Tym wspólnym przedsięwzięciem chcemy pobudzić apetyt Krakowa na modę” dodaje Ewa Lorenz z Galerii Kazimierz – „Naszym zadaniem jest wspierać kreatywną i twórczą postawę młodych talentów oraz przyczynić się do rozwoju rynku mody w Polsce i poza jej granicami.”

Nareszcie Cracow Fashion Week okazał się możliwym do zrealizowania. Organizatorzy dodają, że to dopiero początek. Za rok jeszcze więcej imprez i atrakcji.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia z całym zespołem Galerii Kazimierz wspólnej soboty w dniu 28 marca 2009 roku.

Lokalizacja sceny: pasaż Galerii Kazimierz okolice sklepu Top Secret.

Impreza odbywa się w ramach Cracow Fashion Week w godzinach 13.00-19.00

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu