Aplikacja Movi firmy TANDBERG całkowicie zmienia znaczenie określenia „być w pracy”

Działająca w wysokiej rozdzielczości, skalowalna, bezpieczna aplikacja wideo na komputery PC umożliwia wykonywanie zadań biznesowych w każdym miejscu.

Firma TANDBERG poinformowała o wprowadzeniu na rynek aplikacji Movi, bezprzewodowego rozwiązania wideo na komputery PC o bezprecedensowych zaletach biznesowych. Rozwiązanie Movi zapewnia wyższy poziom jakości, skalowalności i zgodności operacyjnej aplikacji wideo uruchamianych na komputerach PC, co umożliwia komunikację w wysokiej rozdzielczości między komputerem PC a innym zgodnym ze standardami rozwiązaniem typu telepresence lub wideo, dzięki czemu komunikacja wideo staje się naprawdę dostępna dla każdego i w każdym miejscu.

Aplikacja Movi całkowicie zmienia znaczenie określenia „być w pracy”. W dzisiejszym globalnym środowisku gospodarczym, wymagającym dostępności przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na utratę produktywności i możliwości biznesowych, co zdarza się często w wyniku przebywania pracowników poza siedzibą firmy. Aplikacja Movi rozszerza sieć wideo przedsiębiorstwa, aby umożliwić osobistą komunikację ze współpracownikami, klientami i dostawcami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, bez obniżenia jakości i poziomu bezpieczeństwa. Teraz, aby wykonywać swoje zadania, nie trzeba już siedzieć przy biurku. Na tym właśnie polega nowy sposób pracy.

„Aplikacja Movi sprawia, że nie ma już ograniczeń na to, gdzie można prowadzić działalność biznesową. Wszyscy pracownicy firmy mogą przez cały czas mieć ze sobą kontakt wizualny” ― powiedział Fredrik Halvorsen, dyrektor generalny firmy TANDBERG. „Aplikacja Movi zapewnia mobilność kompleksowego pakietu TANDBERG Total Solution, co sprawia, że jest to najbardziej zaawansowana i najbardziej skalowalna w branży oferta produktów wideo i rozwiązań infrastruktury sieciowej”.

Aplikacja Movi zapewnia szczególnie wysoki poziom rozdzielczości i zgodności operacyjnej, którym nie dorównują żadne inne bezprzewodowe rozwiązania wideo dostępne na rynku. W przypadku zastosowania kamery internetowej, takiej jak kamera USB PrecisionHD firmy TANDBERG, aplikacja Movi zapewnia rozdzielczość nawet rzędu 720p HD i szybkość na poziomie 30 klatek na sekundę.  Oznacza to, że inicjując spotkanie typu telepresence lub wideokonferencję, rozwiązanie wideo na komputer PC będzie działało ze znakomitą jakością HD, aby zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepszą komunikację wizualną. Ponadto aplikacja Movi wykorzystuje również w pełni funkcje sieci inteligentnej oferowanej przez firmę TANDBERG, takie jak tunelowanie przez zapory, telekonferencje wielopunktowe, nagrywanie i archiwizacja, a nawet możliwość nawiązywania połączenia z usługami ISDN starszego typu.

Do szybkiego i bezpiecznego nawiązywania osobistych połączeń za pomocą aplikacji Movi na posiadanym komputerze PC potrzebne są tylko łącze internetowe, kamera USB, mikrofon i głośniki. Ponadto zapewniany przez aplikację Movi dźwięk jakości płyt CD z eliminacją echa zapewnia najlepszy w swojej klasie dźwięk o najwyższym poziomie czystości. Aplikacja oferuje także elegancki i intuicyjny interfejs, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na bezproblemową komunikację.

„Bezprzewodowe rozwiązania wideo zostaną zaakceptowane przez przedsiębiorstwa, jeśli będą zapewniały znakomitą jakość komunikacji i zgodność operacyjną, czego nie mogą zagwarantować porównywalne produkty dla klientów indywidualnych” ― powiedział Andrew W. Davis, starszy partner w firmie Wainhouse Research. „Aplikacja Movi ma wszystkie te cechy, a także niezawodność i bezpieczeństwo oferowane przez pakiet TANDBERG Total Solution”.

Co więcej, aplikacja Movi umożliwia łatwe skalowanie do poziomu tysięcy użytkowników i można ją łatwo zintegrować z pakietem do zarządzania TANDBERG Management Suite, który udostępnia książki telefoniczne i foldery, a także możliwość sprawdzania i zgłaszania obecności. Oznacza to, że użytkownicy mogą zobaczyć w czasie rzeczywistym, kto jest obecny, i połączyć się z żądaną osobą jednym kliknięciem myszy.

Aplikacja Movi firmy TANDBERG zostanie zademonstrowana na konferencji VoiceCon odbywającej się w Orlando w dniach od 31 marca do 2 kwietnia i jest już dostępna w sprzedaży. Więcej informacji na temat aplikacji Movi można znaleźć pod adresem www.tandberg.com lub wysyłając wiadomość e-mail na adres poland@tandberg.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu