Profesjonalna pomoc dla biura rachunkowego – Super KSIĘGA PODATKOWA

Profesjonalizm pod kątem merytorycznym i formalno–prawnym to cel, który chcą osiągnąć małe i średnie biura rachunkowe. Nadążanie za zmianami przepisów i trendów rynkowych stało się dla wielu z nich warunkiem przetrwania. Oczywisty kierunek rozwoju rachunkowości to wprowadzanie profesjonalnych programów księgowo – finansowych, jak Super KSIĘGA PODATKOWA, oferowana przez firmę FORMAT.

Praktyka gospodarcza wskazuje, iż małe i średnie firmy często przenoszą część odpowiedzialności administracyjno – podatkowej na biura rachunkowe i doradcze. Na rynku pojawia się więc coraz więcej biur rachunkowych, prowadzonych przez osoby bez odpowiednich uprawnień. W obliczu nieuczciwej konkurencji, czyniącej atut z niskiej ceny za słabą jakość obsługi, licencjonowane biura rachunkowe muszą stale podnosić poziom oferowanych usług – dla dobra własnego i klientów.

Jakość sprawozdawczości finansowej bezpośrednio wpływa na wiarygodność przedsiębiorstwa wobec całego otoczenia, a więc inwestorów, udziałowców, pożyczkodawców, kontrahentów czy wreszcie urzędów państwowych. Przy mnogości zagadnień księgowo-podatkowych w czasie obsługi małych, średnich czy dużych firm, łatwo popełnić błąd. Usprawnienie pracy profesjonalistów w drodze informatyzacji staje się więc warunkiem koniecznym dla podniesienia standardu usług w całym sektorze księgowości. Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT, śledząc potrzeby odbiorców z branży księgowo-rachunkowej, opracowało program, którego mottem jest: „Jeden program – Komplet zagadnień”.

Wyprzedzić konkurencję – nowoczesne narzędzie księgowego

Systemy IT to przyszłość rachunkowości – programy takie jak Super KSIĘGA PODATKOWA znacznie ułatwią pogodzenie terminowości wykonywania zadań z ich wysoką merytoryką.

Moduły dostępne w programie zawierają komplet zagadnień potrzebnych w codziennej pracy księgowego: fakturowanie, ewidencje VAT, rozliczenia ZUS, podatkową księgę przychodów i rozchodów a także ewidencję przychodów dla rozliczających się ryczałtem a także wiele innych udogodnień.

Wersja wielostanowiskowa programu SKP, umożliwiająca sprzężenie komputerów pozwala obsługiwać to samo konto wielu pracownikom w czasie rzeczywistym. To znaczne ułatwienie w przypadku dużych klientów, dokonujących znaczną ilość operacji zakupowo – sprzedażowych.

Praktyczny dodatek – Wymiana Danych – odciąża biuro rachunkowe od żmudnego wprowadzania danych z dokumentów sprzedażowych. Jeżeli klient posiada jedną z wersji programu Super KSIĘGA PODATKOWA może samodzielnie zgrać potrzebne informacje i dostarczyć je na nośniku lub drogą internetową do księgowego z biura rachunkowego, który wprowadza je do programu. Super KSIĘGA PODATKOWA współpracuje także z innymi programami – transfer danych jest możliwy między SKP a np. programem Płatnik.

Dodatkowo opieka aktualizacyjna programu Super KSIĘGA PODATKOWA gwarantuje zgodność prowadzenia rachunkowości z obowiązującymi stanem prawa. Przepisy podatkowe zmieniają się na początku roku, a nawet w jego trakcie, dlatego tego typu programy muszą operować na najnowszych danych.

Ważnym udogodnieniem z punktu widzenia księgowego jest klucz serwisowy umożliwiający bezśladowe wprowadzanie zmian w zapisach oraz inne modyfikacje danych. Dzięki niemu używanie „storna” nie jest jedynym wyjściem poprawienia błędu.

W zawód księgowego wpisano nie tylko sporządzanie sprawozdań finansowych ale także sprawowanie kontroli wewnętrznej, chroniącej przed marnotrawstwem. Dzięki Super KSIĘDZE PODATKOWEJ firmy FORMAT i zgromadzeniu tak wielu funkcji w jednym programie możemy uwolnić się od zajęć, które niepotrzebnie pochłaniają czas pracy.

Producent: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT

Super KSIĘGA PODATKOWA:

  • Cena wersji do samodzielnej obsługi firmy: 390,- zł netto
  • Cena wersji dla biura rachunkowego:  650,- zł netto
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu