Panasonic przedstawia pierwszą linię telewizorów HD, posiadającą certyfikat DivX

DivX, Inc. (NASDAQ:DIVX), firma mediów cyfrowych, ogłosiła, że na rynku europejskim jest już dostępna pierwsza linia telewizorów high-definition firmy Panasonic, posiadająca certyfikat DivX. W skład serii Panasonic VIERA® Z1, V10 oraz G15 wchodzą najnowsze 1080p płaskie telewizory full-HD, które umożliwiają użytkownikom łatwe odtwarzanie wysokiej jakości filmów DivX bezpośrednio na monitorze. DivX jest cyfrową technologią wideo, pozwalającą użytkownikom na tworzenie i oglądanie treści wideo na PC, w domu czy w podróży.

Dziewięć modeli telewizorów z serii VIERA Z1, V10 oraz G15 będzie wyposażonych w technologię NeoPDP, która oferuje wyższą jakość obrazu oraz lepszą wydajność przy cieńszej konstrukcji monitora. Telewizory VIERA posiadają również menu internetowe VIERA CAST, które jest dostępne na europejskim rynku po raz pierwszy.

Dzięki obsłudze wideo w formacie DivX, użytkownicy mogą łatwo odtwarzać treści DivX wideo za pomocą gniazda kart pamięci SD/SDHC bezpośrednio na telewizorze VIERA HD. Użytkownicy mogą zapisać ponad 6 godzin wysokiej jakości wideo w formacie DivX na 4GB karcie pamięci. Dodatkowo, treści DivX mogą być przesyłane strumieniowo bezpośrednio z sieci LAN za pomocą serwera DLNA, co sprawi, że odtwarzanie ulubionych filmów z PC na ekranie telewizora będzie znacznie ułatwione.

„Panasonic jest liderem w adaptowaniu technologii DivX w różnorodnych liniach produktów, od telewizji cyfrowej aż po odtwarzacze Blu-ray. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że obsługa DivX jest kluczową funkcją w nowych cyfrowych telewizoarach VIERA” – powiedział Kevin Hell, DivX, Inc CEO. „DivX poczynił ogromne postępy jeśli chodzi o obecność marki w przestrzeni DTV czołowych producentów, takich jak Panasonic. Kontynuujemy poszerzanie naszego ekosystemu o nowe kategorie produktów, dzięki czemu DivX umożliwia łatwiejszy odbiór wideo w cyfrowym domu”.

Produkty, które posiadają logo DivX Certified przeszły rygorystyczny program testów, co zapewnia najwyższą jakość odtwarzania wideo, doskonały poziom wizualny oraz możliwość współpracy z innymi urządzeniami cyfrowymi, które posiadają certyfikat DivX. Logo DivX stało się symbolem wysokiej jakości cyfrowego video w każdym typie urządzeń.

Aby uzyskać więcej informacji o Panasonic zapraszamy na stronę www.panasonic.net

Szczegółowe informacje o DivX dostępne sa na stronie www.divx.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu