Panasonic przedstawia pierwszą linię telewizorów HD, posiadającą certyfikat DivX

przez | 03/03/2009

DivX, Inc. (NASDAQ:DIVX), firma mediów cyfrowych, ogłosiła, że na rynku europejskim jest już dostępna pierwsza linia telewizorów high-definition firmy Panasonic, posiadająca certyfikat DivX. W skład serii Panasonic VIERA® Z1, V10 oraz G15 wchodzą najnowsze 1080p płaskie telewizory full-HD, które umożliwiają użytkownikom łatwe odtwarzanie wysokiej jakości filmów DivX bezpośrednio na monitorze. DivX jest cyfrową technologią wideo, pozwalającą użytkownikom na tworzenie i oglądanie treści wideo na PC, w domu czy w podróży.

z1_9_sp_hDziewięć modeli telewizorów z serii VIERA Z1, V10 oraz G15 będzie wyposażonych w technologię NeoPDP, która oferuje wyższą jakość obrazu oraz lepszą wydajność przy cieńszej konstrukcji monitora. Telewizory VIERA posiadają również menu internetowe VIERA CAST™, które jest dostępne na europejskim rynku po raz pierwszy.

Dzięki obsłudze wideo w formacie DivX, użytkownicy mogą łatwo odtwarzać treści DivX wideo za pomocą gniazda kart pamięci SD/SDHC bezpośrednio na telewizorze VIERA HD. Użytkownicy mogą zapisać ponad 6 godzin wysokiej jakości wideo w formacie DivX na 4GB karcie pamięci. Dodatkowo, treści DivX mogą być przesyłane strumieniowo bezpośrednio z sieci LAN za pomocą serwera DLNA, co sprawi, że odtwarzanie ulubionych filmów z PC na ekranie telewizora będzie znacznie ułatwione.

„Panasonic jest liderem w adaptowaniu technologii DivX w różnorodnych liniach produktów, od telewizji cyfrowej aż po odtwarzacze Blu-ray. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że obsługa DivX jest kluczową funkcją w nowych cyfrowych telewizoarach VIERA” – powiedział Kevin Hell, DivX, Inc CEO. „DivX poczynił ogromne postępy jeśli chodzi o obecność marki w przestrzeni DTV czołowych producentów, takich jak Panasonic. Kontynuujemy poszerzanie naszego ekosystemu o nowe kategorie produktów, dzięki czemu DivX umożliwia łatwiejszy odbiór wideo w cyfrowym domu”.

Produkty, które posiadają logo DivX Certified przeszły rygorystyczny program testów, co zapewnia najwyższą jakość odtwarzania wideo, doskonały poziom wizualny oraz możliwość współpracy z innymi urządzeniami cyfrowymi, które posiadają certyfikat DivX. Logo DivX stało się symbolem wysokiej jakości cyfrowego video w każdym typie urządzeń.

Aby uzyskać więcej informacji o Panasonic zapraszamy na stronę www.panasonic.net

Szczegółowe informacje o DivX dostępne sa na stronie www.divx.com