Ostatnie 24 godziny dla startupów

Północ trzeciego marca to ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń na warszawski Mini Seedcamp.

Niecałe 24 godziny pozostały na zgłoszenie projektów internetowych na Mini Seedcamp w Warszawie, międzynarodowy konkurs na dobrze zapowiadający się startup. Finaliści, którzy spotkają się 18 marca br. w siedzibie Agory, mogą powtórzyć sukces zwycięzców ostatniej, lutowej edycji Mini Seedcamp z Paryża. Prócz zdobycia niezbędnego doświadczenia, zwrócili oni także uwagę międzynarodowych inwestorów.

Zainteresowani uczestnictwem w Mini Seedcamp mają jeszcze czas do północy trzeciego marca 2009, aby zgłosić swój projekt na stronie http://seedcamp.com/pages/warsaw09.

Warszawską imprezę poprzedziły wcześniejsze regionalne edycje Seedcampu w Tel Awiwie i Paryżu. Podczas odbywającego się 24 lutego w stolicy Francji Mini Seedcampu wyłoniono aż pięciu zwycięzców, którzy mają teraz szansę na uzyskanie dofinansowania projektu z rąk międzynarodowych inwestorów. Są to:

  • Art and You – www.artandyou.com – to serwis, którego założeniem jest zostać miejscem spotkań dla miłośników sztuki w Internecie. Jego celem jest umożliwienie jak najszerszego kontaktu artystów, właścicieli galerii i dystrybutorom dzieł sztuki z publicznością.
  • Brainient – www.brainient.com – twórcy określają ten projekt jako „Wordpress dla filmów online”. To platforma umożliwiająca publikowanie, dystrybucję i sprzedaż filmów bez konieczności zakładania specjalnych indywidualnych serwisów.
  • Kwaga – www.kwaga.com – aplikacja usprawniająca działania poczty elektronicznej. Dokonuje także na bieżąco sortowania i umożliwia szybkie przejrzenie otrzymanej poczty. Dzięki temu przywraca porządek i szybkość posługiwania się kontem e-mail.
  • MxM – www.m–x–m.net – projekt umożliwia firmom skuteczniejszą dystrybucją maili. Dzięki niej nie tylko nie są uznawane za SPAM, ale efektywniej dostarczane do odpowiednich odbiorców
  • Wozaik – www.wozaik.com – serwis ten umożliwia dynamiczne zarządzanie swoimi ulubionymi miejscami w sieci. Za jego pomocą można wycinać części stron, umieszczać na swoim profilu i dzielić się z nimi ze znajomymi.

Kolejne imprezy z cyklu Mini Seedcamp odbędą się w Warszawie, Londynie, Helsingborgu, Ljubljanie i Berlinie.

Podczas warszawskiego spotkania twórcy startupów prócz prezentacji swoich projektów będą mieli okazję na rozmowy i wymianę doświadczeń z mentorami – uznanymi specjalistami branży IT z Polski i Europy. Najlepsi z finalistów mają także szansę na przedstawienie startupów podczas Seedcamp Week w Londynie. W zeszłym roku wśród finalistów tej imprezy pojawiły się dwa projekty z Polski – Adtaily.com i Szuku.pl.

Partnerami Mini Seedcampu w Warszawie są portal Gazeta.pl oraz Aula Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu