Oracle przedstawia Aplikacje Analityczne dla instytucji Sektora Publicznego

Aplikacje Analityczne Oracle ułatwiają optymalizowanie zarządzania funduszami i realizację budżetu

Najważniejsze fakty:

  • Firma Oracle poinformowała o udostępnieniu pakietu Oracle Business Intelligence Applications w wersji 7.9.5.1.
  • Aplikacje Analityczne Oracle w nowej wersji oferują funkcje umożliwiające instytucjom sektora publicznego dokładną analizę stanu budżetów operacyjnych i lepsze zarządzanie funduszami. Nowe funkcje zostały włączone do aplikacji Oracle Financial Analytics.

Nowa wersja oprogramowania Oracle Financial Analytics umożliwia instytucjom sektora publicznego:

  • wgląd w szczegółowe informacje o działalności instytucji, co przyczynia się do lepszego zarządzania funduszami i ułatwia kontrolę wydatków;
  • odpowiednio wczesne wykrywanie wyjątków dzięki skutecznemu monitorowaniu wydatków z budżetu;
  • dostarczanie zarządowi i kierownikom projektów informacji w czasie rzeczywistym, które ułatwiają analizowanie tendencji i podejmowanie strategicznych decyzji.

Pakiet Oracle Financial Analytics dla instytucji sektora publicznego oferuje wiele funkcji, które wspomagają proces jego wdrażania i przyspieszają zwrot z inwestycji:

  • fabryczna integracja z modułem Oracle Financials pakietu Oracle E-Business Suite;
  • rozszerzenia warstwy metadanych i schematu hurtowni danych, obsługujące treści typowe dla sektora publicznego;
  • procesy wyodrębniania, przekształcania i ładowania danych (ETL — extract, transform and load) umożliwiające pobieranie danych z modułu Oracle Financials;
  • wbudowane konsole i funkcje tworzenia raportów dla instytucji z sektora publicznego: Appropriations, Apportionments, Allotments, Commitments, Obligations, Expenditures oraz Available Authority.

„Maksymalizowanie wydajności budżetowej i systemu płatności jest priorytetem dla wszystkich organizacji, także dla instytucji sektora publicznego” — powiedział Paul Rodwick, wiceprezes ds. rozwoju produktów w dziale rozwiązań analitycznych Oracle. „Oracle Financial Analytics zapewnia szybki wgląd w wydajność finansową, umożliwia lepsze zarządzanie płatnościami i gwarantuje ich terminowość, a także ułatwia zachowanie wiarygodności finansowej i stosowanie najlepszych procedur, pomagając instytucjom w ten sposób uzyskać lepszą kontrolę nad budżetem i płatnościami.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu