Kangoo.pl – pierwsza w Polsce wyszukiwarka sklepów internetowych

Na początku marca 2009 rusza wyszukiwarka Kangoo.pl. Kangoo.pl  to nowy serwis, którego inwestorem jest Dotcom River Sp. z o.o. Sp.k.- operator serwisu Sklepy24.pl. Pomysłodawcą jest Piotr Jarosz, założyciel i wydawca serwisu Sklepy24.pl, a producentem zespół projektantów i programistów spółki Dotcom River.

Kangoo jest wyszukiwarką sklepów internetowych działającą na zasadach będących hybrydą rozwiązań stosowanych w innych wyszukiwarkach, np. Google oraz porównywarkach cen jak np. Ceneo. Wyszukiwarka umożliwia znalezienie w jednym miejscu produktu wraz z informacją o jego cenie, dostępności oraz formie płatności i sposobie dostawy. Zaletą rozwiązania proponowanego przez producenta jest znaczna oszczędność czasu i łatwość w znajdowaniu produktu, dzięki integracji wyszukiwarki z bazą 5 tysięcy sklepów z serwisu Sklepy24.pl.

Wyszukanie produktów zajmuje kilka sekund, bez konieczności wybierania wielu kryteriów wyszukiwania w każdym ze sklepów osobno.

Kangoo daje zupełnie nowe możliwości, jakich nie oferuje tradycyjna wyszukiwarka, zachowując równocześnie prostotę i intuicyjność interfejsu, a w tym np.:

  • możliwość błyskawicznego znalezienia produktu oferowanego przez sklepy internetowe według dowolnych kryteriów wyszukiwania – szukając pralki Bosch z odbiorem własnym w Warszawie, wpisujemy po prostu: „pralka bosch warszawa”
  • w przypadku dużej liczby wyników wyszukiwania możliwość filtrowania i precyzyjnego zawężania puli ofert – można np. wybrać z listy konkretną markę, określić zakres cenowy i formę płatności
  • możliwość szybkiego poznania sprzedawcy – wystarczy najechać myszką na odpowiednią ikonę aby bez wychodzenia ze strony Kangoo.pl dowiedzieć się więcej o sklepie, a w tym o jego opiniach – wszystkie dane gwarantuje serwis Sklepy24.pl

Wyszukiwarka Kangoo.pl podpowiada również produkty podobne do wyszukanego i produkty znajdujące się w promocji oraz nowości, a ponadto:

  • wpisując nazwę produktu wyszukiwarka podpowiada zbliżone nazwy pomagając w szybkim zdefiniowaniu zapytania,
  • w każdej chwili można przejrzeć historię swoich wyszukiwań i szybko odnaleźć wcześniejsze wyniki.

Wyszukiwarka ruszyła 1 marca, dokładnie w czwartą rocznicę uruchomienia Sklepy24.pl.

www.Kangoo.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu