Centrum Klima instaluje nowoczesne maszyny

Centrum Klima – lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce – uruchomiła w Piastowie urządzenia włoskiej firmy OMERA do produkcji systemów wentylacyjnych. Tym samym, jako jedna z niewielu firm w Polsce, zwiększyła wydajność w zakresie produkcji kształtek okrągłych z uszczelką. Wartość inwestycji wyniosła 190 tys. EUR.

Centrum Klima, specjalizująca się w produkcji kanałów okrągłych, posiada 15% udziałów w krajowej produkcji tych wyrobów. Dzięki zakupowi maszyn OMERA, spółka może wytwarzać bardziej szczelne i trwalsze łączenia przewodów wentylacyjnych, transportujących powietrze w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

„Kształtki i kanały okrągłe należą obecnie do najchętniej wykorzystywanych w nowoczesnych systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dlatego podjęliśmy działania, by zwiększyć wydajność ich produkcji. Konsekwentne inwestycje w nowoczesne maszyny to dowód na to, że nasza spółka nieustannie realizuje przyjętą strategię rozwoju. Podejmowane przez nas przedsięwzięcia niewątpliwie przyczynią się również do zwiększenia konkurencyjności i atrakcyjności oferty Centrum Klima na rynku. Jesteśmy pewni, że zakup nowoczesnych maszyn pozwoli nam wytwarzać produkty o jeszcze lepszej jakości, co w efekcie przełoży się na zwiększanie sprzedaży na rynkach zagranicznych, głównie wymagającej Europy Zachodniej ”– mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.

Aktualnie w zakładzie w Piastowie działają nowoczesne maszyny do produkcji elementów instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, takich producentów jak: Spiro, Tormec, Wammes Machinery, Drossbach, Cidan, RAS Reinhardt.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu