BenQ CP270 – najmniejszy projektor zgodny z HDTV

Tylko 1,5kg, 2000 ANSI lumenów, kontrast 1000:1, rozdzielczość XGA (1024×768), 3D Color Management i Golden Ratio Color – to w skrócie BenQ CP270 – ultra przenośny projektor multimedialny dla mobilnych użytkowników, kompatybilny z HDTV.

BenQ zaprezentował kolejny model najmniejszego projektora multimedialnego – model CP270 – który jest doskonałym narzędziem dla mobilnego prezentera (handlowca, szkoleniowca, marketingowca, managera). Projektor ma rozdzielczość własną (podstawową) XGA – 1024×768 pikseli, jasność 2000 ANSI lumenów kontrast 1000:1. Dzięki kompaktowej obudowie i wadze około 1,5 kg, projektor BenQ CP270 jest doskonałym towarzyszem w podróży. Konstrukcję zaprojektowali styliści z Lifestyle Design Center, należącego do BenQ. Projektor wyposażony jest w szereg użytecznych funkcji tj. Off&Go, automatyczne likwidowanie efektu zniekształceń trapezowych oraz automatyczne wyszukiwanie źródła sygnału wejściowego, korekta koloru tła obrazu (ekranu), czy pomiar czasu prezentacji. Obudowa projektora jest wykonana z wysokiej jakości stopu magnezowego z elegancko wykonanym panelem sterowania umieszczonym na górnej części obudowy, obiektyw umieszczony jest natomiast całkowicie wewnątrz obudowy.

BenQ CP270 feruje użytkownikowi zoptymalizowane tryby takie jak Dynamic, sRGB, Kino, Prezentacja oraz Standard. Każdy z dostępnych 11 trybów pozwala na super doświadczenia z jakości obrazu dla aplikacji tj. jak gry komputerowe, filmy (z podziałem na filmy kolorowe i czarno-białe), AutoCAS, PowerPoint i inne. BenQ CP270 oferuje pełny zestaw gniazd PC i wideo, w tym jest kompatybilny z HDTV.

W konstrukcji urządzenia BenQ zastosował unikalną technologię odwzorowania kolorów do generowania barwnego obrazu. Dzięki zastosowaniu tzw. Golden Ratio Color (Złotego Koła Kolorów), obraz jest bardzo wyraźny z precyzyjnym odwzorowaniem barw. Jest to rozwiązanie technologiczne, które zapewnia rzeczywiste barwy i kolory dla jak najlepszej jakości obrazu. Zastosowanie Golden Ratio Color Wheel zapewnia, że wyświetlany obraz ma bardziej naturalne tony kolorów. Funkcja Golden Ratio Color Wheel pozwala na stworzenie bogatego kolorystycznie obrazu dla wszystkich formatów sygnału wideo, a także generowania wysokiej jakości przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów.

Projektor korzysta także z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia.  Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenia kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Projektor dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 3.199 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę) door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu