Z myślą o mniejszych

Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych pojawił się nowy program kompleksowej obsługi flot. Wprowadził go gdański broker ubezpieczeń komunikacyjnych, firma BIK Brokers. Atrakcyjna oferta skierowana jest do flot posiadających od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pojazdów. Dlaczego atrakcyjna? Nowy produkt, oprócz podstawowych zadań, ma ułatwić firmom znalezienie oszczędności oraz odciążyć fleet menagerów z części obowiązków.

– Jak wiadomo, ubezpieczenie floty w zakresie OC,AC i NNW jest dużym wydatkiem. BIK Brokers zaproponował więc rozwiązanie, dzięki któremu firmy łatwiej znajdą oszczędności w kosztach eksploatacji taboru pojazdów służbowych – mówi Artur Zych, dyrektor handlowy w BIK Brokers.

W ramach nowego programu, BIK Brokers oferuje klientom flotowym m.in. analizę aktualnych umów ubezpieczenia, przygotowanie szytego na miarę kontraktu ubezpieczeniowego, przejęcie procesu likwidacji szkód, monitorowanie szkodowości, doradztwo i wprowadzenie programów naprawczych w celu zminimalizowania kosztów ubezpieczenia pojazdów służbowych. Dodatkowo, BIK Broker oddaje do użytku profesjonalny serwis likwidacji szkód – do tej pory oferowany wyłącznie firmom car fleet management. Oznacza to, że klient flotowy korzysta m.in., z pomocy drogowej z miejsca kolizji do serwisu, zgłoszenia przez brokera szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego, przejęcia przez brokera wszelkich kontaktów z zakładami ubezpieczeń, obsługi oględzin pojazdu, koordynacji procesu naprawy pojazdu oraz fachowej obsługi roszczeń finansowych względem towarzystw ubezpieczeniowych. Oferta obejmuje także korzystanie z telefonicznego zgłaszania szkód komunikacyjnych. Wszyscy użytkownicy pojazdów otrzymują bezpłatnie karty assistance z dedykowanym numerem telefonu, czynnym 365 dni w roku 24 godziny na dobę.

W praktyce poszczególne opcje programu oferowanego przez BIK Brokers, ułatwiają pracę menagera floty. Broker odciąża go w znaczącej części trudnych obowiązków. Dzięki temu fleet menager może szukać oszczędności w innych obszarach codziennej obsługi floty pojazdów, a co za tym idzie może zminimalizować koszty ubezpieczeń w skali roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu