Są firmy, które zatrudniają

5 i 6 marca już po raz trzeci odbędzie się Francuskie Forum Zatrudnienia organizowane wspólnie przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce (CCIFP) oraz Ambasadę Francji w Polsce. Spotkania z pracodawcami odbędą się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Dobrej w Warszawie w godz. 10.00–17.00. W III edycji weźmie udział blisko 40 wystawców, a wśród nich 23 firmy. Pracodawcy reprezentują sektor bankowo-ubezpieczeniowy, motoryzacyjny, hotelarski, dużą dystrybucję, a także firmy doradcze.

Dwudniowe Forum skierowane jest do studentów, uczniów szkół zawodowych, młodych pracowników, a także do wszystkich zainteresowanych znalezieniem pracy. Już w czasie regionalnych spotkań na uczelniach, zauważyliśmy duże zainteresowanie ze strony studentów i absolwentów, a także wyższy niż w latach poprzednich poziom kandydatów. Forum ma na celu przedstawienie możliwości pracy i studiów oraz ukazanie perspektyw rozwoju zawodowego w firmach z kapitałem francuskim w Polsce.

W tym roku szczególne miejsce zajmie doradztwo i orientacja zawodowa. Indywidualne konsultacje prowadzić będą profesjonalni doradcy, wykładowcy  Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem. Ponadto w obrębie Forum powstanie przestrzeń-zawód, w ramach której głos zabiorą przedstawiciele wystawców, pokazując na konkretnych przykładach możliwości ewolucji w obrębie danego zawodu lub ścieżkę kariery w firmie. W ten sposób uczestnicy Forum będą mogli zapoznać się z blisko dwudziestoma zawodami. Prezentacje będą zawierać się w 15-minutowych blokach, a ich założeniem jest dialog ze studentami.

Zróżnicowane oferty pracy i obecność wystawców z różnych sektorów potwierdza długofalowe zaangażowanie francuskich inwestorów i pracodawców w polską gospodarkę.

Forum jest także potwierdzeniem, że nauka języka francuskiego stanowi istotny atut w kształtowaniu kariery zawodowej w firmach i instytucjach europejskich, a także w szerszej skali międzynarodowej.

Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali także liczne konkursy, w których będzie można wygrać min. 3 dniowy pobyt w Paryżu dla 2 osób i bilety na podróż pociągiem TGV EST ufundowane przez Maison de la France i ich partnerów, kursy języka francuskiego Instytutu Francuskiego w Warszawie, kurs języka francuskiego biznesowego CCIFP, a także 150 biletów na koncerty festiwalu Francophonic. Wśród atrakcji zaplanowano pokazy fryzjerskie przygotowane przez grupę Dessange: Moja głowa ubiera się u Dessange!

Więcej informacji www.ccifp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu