Polsat Sport i Polsat News w ASTER

Operator telekomunikacyjny ASTER wprowadził zmiany w ofercie programowej. Od 28 lutego br. telewizyjny pakiet Basic został wzbogacony o kanały Polsat Sport i Polsat News. To dobra informacja zwłaszcza dla miłośników sportu oraz widzów ceniących szybkość i rzetelność informacji.

Polsat Sport to wg danych AGB Nielsen Media Research najpopularniejszy kanał sportowy 2008 roku. Za realizację transmisji Ligi Światowej sezonu 2007 kanał otrzymał wszystkie możliwe nagrody, m.in. od światowej federacji FIVB, a także prestiżową DEMES 2007 – Nagrodę Biznesu Sportowego.

„Abonentów ASTER z pewnością ucieszy wprowadzenie programu Polsat Sport, który rocznie realizuje ponad 500 transmisji z różnych stadionów i dyscyplin – mówi Joanna Pasynkiewicz, Wiceprezes Zarządu ASTER. – Dzięki wzbogaceniu oferty programowej o ten kanał, użytkownicy pakietu Basic będą mogli śledzić mecze siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, a także oglądać transmisje z wielkich gal bokserskich” – dodaje Joanna Pasynkiewicz.

ASTER wprowadził także do pakietu Basic kanał Polsat News, jedyny polski kanał informacyjny, który ma podpisaną umowę partnerską CNN i pierwszy program informacyjny nadawany w formacie panoramicznym 16×9. Prezentowane wydarzenia z kraju i ze świata cechuje wysoka jakość, obiektywizm i aktualność, na co wpływ ma rozbudowana sieć ośrodków regionalnych, wyposażonych w mini studia oraz wozy transmisyjne, które są przygotowane do nadawania programu live przez 24 h na dobę.

„Obok cenionych publicystów, takich jak Magda Sakowska, Marek Kacprzak, Dorota Gawryluk, czy komentatorów Mariusza Ziomeckiego, Jacka Rakowieckiego i Tomasza Wróblewskiego, Abonenci ASTER będą mogli zobaczyć także młodych i zdolnych prezenterów” – mówi Joanna Pasynkiewicz.

Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat, jest przekonany, że wprowadzenie Polsatu News i Polsatu Sport do oferty ASTER, przyniesie korzyści obydwu stronom porozumienia. „Abonenci ASTER zyskują dostęp do dwóch atrakcyjnych kanałów tematycznych, Telewizja Polsat jako ich nadawca, otrzymuje możliwość dotarcia ze swoją ofertą do nowej, kilkusettysięcznej grupy klientów ASTER”.

  • Polsat Sport jest dostępny w Warszawie, Krakowie oraz Zielonej Górze na częstotliwości dotychczas zajmowanej przez TVP Sport.
  • Polsat News, w Warszawie, jest dostępny na dotychczasowej częstotliwości TV  Biznes, w Krakowie na częstotliwości c36, natomiast w Zielonej Górze kanał można oglądać na częstotliwości, na której dotychczas nadawany był kanał ASTER Info.

Kanały TV Biznes oraz TVP Sport pozostają częścią szerokiej oferty ASTER i są obecnie dostępne w ofercie dynamicznie rozwijającej się telewizji cyfrowej ASTER.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu