Pierwsze wnioski na temat oceny energetycznej budynków już za miesiąc

Archeton Sp. z o.o., firma architektoniczno-budowlana, a jednocześnie wydawca katalogów z projektami domów „Dom na miarę” i „Projekty domów” oraz serwisów: archeton.pl, energooszczednydom.info, domnamiare.pl, objął patronatem medialnym I Ogólnopolski Kongres Podsumowujący Funkcjonowanie Nowych Założeń Ministerstwa Infrastruktury w zakresie oceny energetycznej i certyfikacji budynków.

Organizatorem kongresu jest Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o. Wśród zaproszonych ekspertów znajdą się pracownicy Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele sektora nieruchomości.

To pierwsze tego typu spotkanie branżowe z udziałem urzędników i przedsiębiorców, od czasu wejścia w życie Dyrektywy Unijnej 2002/91/WE., poświęcone wymianie doświadczeń, zdobyciu wiedzy, wyjaśnieniu wątpliwości.

Zdecydowaliśmy się na udzielenie temu wydarzeniu wsparcia medialnego, ponieważ niezwykle ważne jest zdobywanie wiedzy, zwłaszcza w tym okresie przejściowym, od mementu wejścia dyrektywy unijnej w życie, do momentu zasilenia rynku odpowiednią ilością specjalistów wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej budynków – mówi Robert Pierzchała Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ARCHETON Sp. z o.o. –  Dopiero od niedawna uczelnie wyższe kształcą w tym zakresie. Rynek nie jest, zatem wystarczająco nasycony.

Kongres odbędzie się 27 marca br. w Warszawie. Minie wówczas 3 miesiące od chwili wejścia w życie nowych przepisów. Jest to idealny czas na pierwsze wnioski i wskazanie dobrych praktyk w temacie energooszczędności.

Główne tematy tego spotkania dotyczyć będą zarówno aspektów formalno-prawnych (wymagania, dokumentacja techniczna), technik pomiarowych budynków, technik monitoringu powykonawczego, jak i informacji dotyczących oceny wpływu konstrukcji, technologii, materiałów, projektu architektonicznego na zmniejszenie zużycia energii w budynku. Będą to przede wszystkim praktyczne porady ekspertów do wykorzystania na gruncie współpracy z klientami.

Istnieje niezmierna potrzeba informowania inwestora w zakresie uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Dzięki działaniom pro-energooszczędnym nie tylko będziemy mieć niższe wydatki za prąd, który drożeje nieustannie, ale wartość nieruchomości będzie też wyższa. Ponadto tego typu działania edukacyjno-informacyjne niezwykle podnoszą świadomość ekologiczną ogółu społeczeństwa. Więcej informacji o kongresie na www.ocena-energetyczna.org.

www.archeton.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu