Największy i najszybszy QNAP TS-809U-RP w ofercie EPA Systemy

EPA Systemy wprowadza na polski rynek nowy serwer plików QNAP TS-809U-RP o wysokiej redundancji, w obudowie typu rack 2U, pojemności do 16TB i z protokołem iSCSI.

QNAP oraz EPA Systemy, oficjalny dystrybutor firmy w Polsce, zaprezentowały najnowszy serwer plików klasy korporacyjnej – model TS-809U-RP w obudowie typu rack o wysokości 2U. Wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo 2.8GHz oraz 2GB pamięci DDR II, QNAP TS-809U-RP oferuje wysoką wydajność szczególnie w systemach dedykowanych do intensywnej wymiany danych i dużego obciążenia. Nowy serwer posiada 8 kieszeni na dyski SATA II, wbudowaną funkcjonalność hot-swap (wymiana dysków w trakcie pracy urządzenia) i pozwala na przechowywanie oraz udostępnianie do 16 TB danych. Urządzenie jest wyposażone w szereg mechanizmów gwarantujących niezawodną pracę. Zapewnia redundancję kluczowych podzespołów: zasilania i interfejsów sieciowych (2 x RJ45, 10/100/1000 MBit/s Ethernet) z funkcją balansowania obciążenia i automatycznego przełączania na alternatywne, nieuszkodzone łącze. Dodatkowym zabezpieczeniem dla danych jest tryb RAID 0,1,5,6,5+zapas, 6+zapas oraz możliwość rozbudowy i zmiany trybu RAID w trybie on-line bez utraty danych czy konieczności restartu serwera. Serwer posiada także zaimplementowany protokół iSCSI z funkcją „Thin Provisioning” czyli elastycznego dopasowania wolnego miejsca zgodnie z potrzebami na wolumenach iSCSI, szyfrowanie wybranych udziałów, możliwość automatycznego blokowania adresów IP podejrzanych o próbę nieautoryzowanego dostępu oraz kontrolowanie stanu dysków twardych poprzez S.M.A.R.T.

– QNAP TS-809U-RP jest wyposażony w dwa zasilacze, które podczas normalnej pracy podlegają równomiernemu obciążeniu. W przypadku awarii jednego z nich, drugi moduł jest w stanie przejąć zasilanie całego serwera. Administratorzy mogą wymieć uszkodzony moduł bez konieczności wyłączania i restartu serwera. Dzięki temu gwarantowany jest nieprzerwany dostęp do danych, szczególnie ważny w środowisku biznesowym – mówi Troy Lin, Produkt Manager z firmy QNAP.

Serwer TS-809U-RP posiada usługę obiektu docelowego iSCSI z funkcją „Thin Provisioning” i szyfrowanie woluminów algorytmem AES z kluczem 256 bitowym. Obsługa do 8 urządzeń iSCSI może służyć do zwiększenia przestrzeni dostępnej dla serwerów aplikacyjnych i bazodanowych opartych na systemach Windows / Linux oraz zapewnienia dodatkowej przestrzeni do archiwizowania informacji.

– Wprowadzenie do oferty tak profesjonalnego rozwiązania przeznaczonego do zabudowy w szafach serwerowych pozwala firmie QNAP na wyrównaną walkę w klasie rozwiązań korporacyjnych. Ten najszybszy w naszej ofercie serwer jest dostępny od dzisiaj w bardzo konkurencyjnej na polskim rynku cenie, z dostawą w ciągu 24 godzin – dodaje Paweł Premicz, Dyrektor Handlowy w firmie EPA Systemy.

Serwer QNAP TS-809U-RP posiada wiele dodatkowych funkcji, w tym m.in.: serwer FTP, obsługę DDNS, wbudowany serwer www z obsługą PHP i MySQL/ SQLite oraz serwer druku (maks. 3 urządzenia). Wszystkie możliwości dostępne są z poziomu platformy Linux, UNIX, Mac i Windows. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany serwer poczty “all-in-one” XDove, który pozwala firmom zredukować koszty poprzez wykorzystanie własnego serwera pocztowego. Funkcjonalność urządzenia dodatkowo zwiększa obsługa innych paczek dostępnych w systemie QPKG.

W QNAP TS-809U-RP zaimplementowana została także stacja monitoringu, która umożliwia budowę systemu elektronicznego nadzoru z obsługą do 4 kamer. Serwer rejestruje emitowany przez nie obraz oraz udostępnia użytkownikowi pogląd, także poprzez Internet, zapewniając większe bezpieczeństwo obiektu, przykładowo biura lub serwerowni.

Specyfikacja sprzętowa QNAP TS-809U-RP:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.8GHz
  • Pamięć: 2GB DDR II, 128MB Flash DOM
  • Dyski twarde: 8 x SATA II, do 2000GB (2TB) każdy z dysków
  • Złącze sieciowe: LAN  2 x RJ45, 10/100/1000 MBit/s Ethernet
  • Wskaźniki na obudowie: zasilanie, USB, status, sieć, 8 x dysk, ekran LCD
  • Złącza USB: 4 x USB 2.0 (m.in. drukarka, zewn. pamięć/dysk USB, USB hub)
  • Przyciski: Reset, USB, Auto-Copy, zasilanie, konfiguracja
  • Obudowa: 88.9(H) x 482.6(W) x 531.5(D) mm, 12.1 kg
  • Zasilanie: 230V, pobór mocy w trakcie uśpienia: 53W, w pracy: 101W

Dodatkowe informacje o produkcie dostępne na stronie: http://qnap.pl/sp_qnap_ts809u.php

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu