Ceny spadają – czas na własny dom

Obecna sytuacja na rynku okazuje się dogodnym czasem na realizacje inwestycji. Jeszcze nie tak dawno brakowało rak do pracy, fachowcy na emigracji, wysokie ceny materiałów, wysokie ceny gruntów. Teraz ta sytuacja się zmienia. Jest to też czas na inwestowanie w nowe technologie budowlane pod kątem oszczędności w realizacji inwestycji i późniejszego użytkowania budynku. Niskie ceny zdecydowanie ożywią rynek i przekonają ostatecznie, tych którzy zwlekali, zniechęceni dotychczasową drożyzną na rynku budowlanym oraz biurokratyzacją realizacji inwestycji.

W chwili obecnej trudno dokładnie oszacować jak długo potrwa ten czas „okazji”, warto z niej korzystać już teraz. Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, nie podnieśliśmy cen gotowych projektów domów. Co prawda inne biura projektowe podwyższyły ceny w ostatnich miesiącach. Jednak nie możemy być obojętni na obecną sytuacje finansową na rynku i pozostawiamy je na obecnym poziomie. Najtańszy projekt domu to koszt 1000 zł brutto. Jako jedno z nielicznych biur projektowych na rynku podjęliśmy decyzję, aby nie podnosić na razie cen  – mówi Robert Pierzchała Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ARCHETON Sp. z o.o. – Gdy nowelizacja prawa budowlanego likwidująca pozwolenie na budowę wejdzie w życie to projekt domu będzie najistotniejszym element dokumentacji inwestycji.

Poszukiwania projektu własnego domu najlepiej rozpocząć w pracowni, która dysponuje dużą bazą projektów na każdą kieszeń. Kompleksowa obsługa od projektu architektonicznego poprzez pomoc w doborze źródeł finansowania inwestycji aż do jej wykonawstwa w nowoczesnej technologii szkieletu prefabrykowanego może wbrew pozorom okazać się najlepszym wyjściem.

Nasza oferta liczy blisko 800 projektów domów, każdy znajdzie wymarzony projekt dla siebie i własnej rodziny. Nasze projekty domów to nie tylko jakość wynikająca z obecności na rynku od 1991 r., ale przede wszystkim gwarancja poczucia bezpieczeństwa na każdym etapie planowania i realizacji marzeń o własnym domu – dodaje Robert Pierzchała – Dzięki stabilnemu funkcjonowaniu możemy pozwolić sobie na elastyczną, niską cenę, co stanowi również o konkurencyjności firmy w branży.

www.archeton.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu