Jet Republic razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy świętuje sukces XVII Finału

przez | 27/02/2009

Jet Republic, pionierska firma oferująca prywatne odrzutowce przewiozła wczoraj zwycięzcę aukcji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wybranej przez niego trasie. Lot odbył się w dniu, w którym organizacja ogłosiła całkowitą kwotę, którą udało jej się zebrać podczas Wielkiego Finału.

Nagroda, tj. możliwość korzystania z prywatnego samolotu przez jeden dzień, została ufundowana przez firmę Jet Republic podczas XVII finału WOŚP, który odbył się w niedzielę 11 styczna 2009r. Tematem tegorocznego finału było wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

Zwycięzcą aukcji został Pan Piotr Mikrut, który odbył wczoraj lot na pokładzie prywatnego odrzutowca Challenger firmy Blue Jet lokalnego partnera operacyjnego.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w Warszawie, Jonathan Breeze, CEO Jet Republic powiedział: „Bardzo się cieszymy, że możemy dziś świętować wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i chcielibyśmy serdecznie pogratulować jej zespołowi ogłoszonego dziś sukcesu w zbiórce. Fakt, iż z dumą wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to część zobowiązania naszej firmy do pomocy w szczytnych celach we wszystkich obszarach, na jakich prowadzimy działalność.

„Polska jest dla nas kluczowym rynkiem, ponieważ położona jest w centrum Europy i charakteryzuje ją dynamiczny rozwój gospodarki, do czego przyczynia się coraz więcej przedsiębiorczych, odnoszących sukcesy osób. Ponadto Polska może pochwalić się najszybszym wzrostem ruchu lotniczego na świecie.”, dodał Breeze.

Jurek Owsiak, założyciel i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dodał: „Mimo, iż dzieci cierpiące na raka otrzymują już dobrą i profesjonalną pomoc medyczną, jest jeszcze inny problem – późna diagnostyka, która znacznie obniża szanse, jakie chore dziecko ma na wyzdrowienie. Pieniądze, które udało się zebrać dzięki Jet Republic pozwolą na złagodzenie tego problemu i uratowanie życia dzieci”.