Deloitte i IMD organizują forum studentów poświęcone wyzwaniom gospodarczym

W dobie trudności gospodarczych szczególnego znaczenia nabiera wykształcenie u przyszłej kadry kierowniczej umiejętności, wiedzy i doświadczenia umożliwiających efektywne oddziaływanie na środowisko zawodowe. Taki cel stawia sobie Międzynarodowe Studenckie Forum Biznesu rozpoczynające się dziś w Lozannie.

Organizatorami forum są firma doradcza Deloitte i Institute for Management Development (IMD), czołowa światowa szkoła biznesu działająca w Szwajcarii. W trzydniowym wydarzeniu uczestniczy 63 studentów z 21 krajów, w tym 4 osoby z Polski. Forum prowadzą prezesi firm członkowskich Deloitte oraz Maury Peiperl, profesor IMD. Spotkanie stanowi wyjątkową okazją dla uczestników do rozwinięcia umiejętności przywódczych w toku pracy w zespołach wielokulturowych. Studenci spędzą weekend w kampusie IMD, omawiając problemy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Będą też wypoczywać na stokach narciarskich. Finaliści zaprezentują opracowane przez siebie rozwiązania zespołowi sędziowskiemu.

„Podczas forum studenci mogą zapoznać się z rzeczywistymi warunkami prowadzenia działalności gospodarczej. Takiej okazji nie dają im tradycyjne formy zajęć prowadzonych na uczelni” – mówi Vassi Naidoo, Global Managing Partner ds. talentów w Deloitte.

Inicjatywa Forum narodziła się trzy lata temu w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W tym roku po raz pierwszy będziemy gościć studentów z Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych, którzy swoją obecnością na pewno wzbogacą spotkanie pod względem różnorodności kulturowej.

„IMD z ogromnym zadowoleniem podjęło współpracę z Deloitte polegającą na rozwoju umiejętności przywódczych studentów, którzy działają w środowisku wielokulturowym” – podkreśla prof. Peiperl, profesor IMD.

Poza przygotowaniem przyszłych szefów firm członkowskich Deloitte lub innych korporacji o zasięgu globalnym, Studenckie Forum Biznesu pomaga studentom w wyborze specjalizacji zawodowej i rozwijaniu umiejętności niezbędnych na wszystkich stanowiskach kierowniczych – w korporacjach, organizacjach pozarządowych lub w urzędach centralnych.

„Przywódcy rodzą się wszędzie – a w dzisiejszych czasach biznes, organizacje rządowe i społeczność lokalna mogą więcej osiągnąć dzięki współpracy” – twierdzi Vassi Naidoo z Deloitte. „Społeczna odpowiedzialność biznesu wpisana jest w strategię firm członkowskich Deloitte na całym świecie, a dzięki Studenckiemu Forum Biznesu możemy uczestniczyć w kształtowaniu świadomości ludzi, którzy za kilkanaście lat przejmą odpowiedzialność za polityczne, społeczne i gospodarcze oblicze świata” – dodaje Naidoo.

„Odpowiedzialne przywództwo to priorytetowa inicjatywa IMD” – podkreśla prof. Peiperl. „Kształtowanie kariery zawodowej to istotny element odpowiedzialnego przywództwa. Niedopasowanie w zakresie kontaktu psychologicznego jest główną przyczyną konfliktów między pracownikami a pracodawcami. Studenckie Forum Biznesu prowadzone przez Deloitte to pozytywny przykład inwestycji w potencjalnych pracowników i przywódców, który powinien stanowić przykład dla pozostałych organizacji”.

Więcej informacji na temat Forum można znaleźć na stronie  www.deloitte.com/sbf

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu