Wysokie rachunki za prąd spędzają Ci sen z powiek? Western Digital ma dla Ciebie rozwiązanie

W dzisiejszych czasach zużycie energii ma równie ważne znaczenie jak pojemność dyskow. Najlepie,j gdy jak największa pojemność jest zestawiona z jak najniższym poborem prądu.

Odpowiedzią firmy Western Digital na potrzeby rynku jest wprowadzenie największego na świecie dysku WD Caviar Green o pojemności 2 terabajtów. Mimo ogromnej pojemności sprzęt ten jest przyjazny dla środowiska. Zastosowanie dysku z „zielonej serii” pozwala na ograniczenie zużycia prądu aż o 33% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Wyposażenie sprzętu komputerowego – komputerów stacjonarnych czy serwerów – w takie dyski pozwala na znaczne zmniejszenie rachunków za prąd.

Jeśli prócz samego aspektu ekonomicznego pod uwagę brane jest jeszcze bezpieczeństwo danych, to WD CaviarGreen jest idealnym wyborem. Zastosowanie nowoczesnej technologii NoTouch ramp load, która utrzymuje głowicę zapisującą z dala od powierzchni dysku, sprawia, że zapisane na nim informacje są bezpieczne nawet w czasie transportowania dysku.

Ze względu na przemyślaną architekturę nowy sprzęt od WD może być również stosowany w roli nośników zewnętrznych. Magazyn danych WD MyBook World Edition wyposażony jest w dysk z serii Green i pozwala na łatwe tworzenie kopii zapasowych danych z komputerów podłączonych do sieci lokalnej. Dzięki wykorzystaniu specjalnych technologii, które tworzą kopie zapasowe w pełni automatycznie i w sposób ciągły, możesz spać spokojnie – nie martwiąc się, że wartościowe dane znikną bezpowrotnie z dnia na dzień.

Uniwersalność zastosowania oraz niezwykle duża pojemność zestawiona z dużą wydajnością przy jednoczesnym ograniczonym poborze energii czyni z nowego dysku WD smakowity kąsek dla każdej firmy. Więcej informacji o samym produkcie można znaleźć pod adresem http://wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=576.

Cena WD Caviar Green o pojemności 2 TBwynosi ok. 950 złotych, objęty jest gwarancją przez 36 miesięcy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu