Wysokie rachunki za prąd spędzają Ci sen z powiek? Western Digital ma dla Ciebie rozwiązanie

przez | 26/02/2009

W dzisiejszych czasach zużycie energii ma równie ważne znaczenie jak pojemność dyskow. Najlepie,j gdy jak największa pojemność jest zestawiona z jak najniższym poborem prądu.

Odpowiedzią firmy Western Digital na potrzeby rynku jest wprowadzenie największego na świecie dysku WD Caviar Green o pojemności 2 terabajtów. Mimo ogromnej pojemności sprzęt ten jest przyjazny dla środowiska. Zastosowanie dysku z „zielonej serii” pozwala na ograniczenie zużycia prądu aż o 33% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Wyposażenie sprzętu komputerowego – komputerów stacjonarnych czy serwerów – w takie dyski pozwala na znaczne zmniejszenie rachunków za prąd.

wdfcaviargreen_sata32Jeśli prócz samego aspektu ekonomicznego pod uwagę brane jest jeszcze bezpieczeństwo danych, to WD CaviarGreen jest idealnym wyborem. Zastosowanie nowoczesnej technologii NoTouch™ ramp load, która utrzymuje głowicę zapisującą z dala od powierzchni dysku, sprawia, że zapisane na nim informacje są bezpieczne nawet w czasie transportowania dysku.

Ze względu na przemyślaną architekturę nowy sprzęt od WD może być również stosowany w roli nośników zewnętrznych. Magazyn danych WD MyBook World Edition wyposażony jest w dysk z serii Green i pozwala na łatwe tworzenie kopii zapasowych danych z komputerów podłączonych do sieci lokalnej. Dzięki wykorzystaniu specjalnych technologii, które tworzą kopie zapasowe w pełni automatycznie i w sposób ciągły, możesz spać spokojnie – nie martwiąc się, że wartościowe dane znikną bezpowrotnie z dnia na dzień.

Uniwersalność zastosowania oraz niezwykle duża pojemność zestawiona z dużą wydajnością przy jednoczesnym ograniczonym poborze energii czyni z nowego dysku WD smakowity kąsek dla każdej firmy. Więcej informacji o samym produkcie można znaleźć pod adresem http://wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=576.

Cena WD Caviar Green o pojemności 2 TBwynosi ok. 950 złotych, objęty jest gwarancją przez 36 miesięcy.