Przedszkolaki biorą udział w konkursie plastycznym na projekt Swoppstera

przez | 26/02/2009

Trwa konkurs plastyczny na projekt i nazwę swoppstera – ergonomicznego siedziska dla dzieci. Odkrywanie talentów plastycznych wśród ponad setki dzieci z przedszkoli Zielona Ciuchcia odbywa się podczas kreatywnej zabawy. Autor najładniejszej pracy zostanie nagrodzony kolorowym swoppsterem, a zwycięski projekt posłuży jako wzór do wyprodukowania wyjątkowego swoppstera.

swoppster_niebieskiFirma AntiAging Institute – główny dystrybutor ergonomicznych siedzisk dla dzieci, zaprosiła do współpracy przy poznawaniu zalet nowego produktu przedszkolaki z sieci niepublicznych przedszkoli. Celem działań jest zaprezentowanie kolorowego siedziska kształtującego prawidłową postawę podczas siedzenia, które powstało specjalnie z myślą o dzieciach, rozpoczynających zajęcia manualne przy biurku.

„Przedszkolaki uwielbiają rysować i malować.  Postanowiliśmy edukować dzieci poprzez kreatywną zabawę. Maluchy najpierw poznają i testują siedzisko, a potem przystępują do artystycznych zmagań i nadają swoppsterowi własną nazwę. Chcieliśmy poznać opinie najmłodszych użytkowników na temat swoppstera podczas zabawy w przedszkolu. Do współpracy zaprosiliśmy przedszkolaki z warszawskich przedszkoli niepublicznych. Idea rozwoju talentów plastycznych wśród przedszkolaków bardzo nam się spodobała – mówi Katarzyna Ptasznik, Dyrektor Zarządzająca AntiAging Institute.

Kreatywnym zmaganiom dzieci towarzyszą nauczyciele, którzy służą pomocą i ewentualną radą. „Konkurs plastyczny, to dla dzieci okazja do twórczego wyzwania. Jest to ciekawy pomysł, który zainteresował maluchy – komentują nauczyciele.

Pierwsze prace konkursowe, wykonane przez przedszkolaków, pokazują, że dzieci mają bardzo oryginalne pomysły i nieskrępowaną fantazję. Niebanalne zestawienia kolorów i kształtów idealnie współgrają z nowoczesną formą swoppsterów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.