Polacy w Londynie poznają Poznań

Przedstawiciele władz Poznania oraz wielkopolscy przedsiębiorcy będą przedstawiać zalety miasta Polakom mieszkającym w Anglii. Spotkanie, które odbędzie się 28 lutego w Londynie to część Projektu 12 Miast: Wracać, ale dokąd?

Projekt 12 Miast, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Młodej Polonii w Wielkiej Brytanii – Poland Street, ma na celu zachęcenie emigrantów do powrotu do Polski, poprzez zaprezentowanie im oferty największych polskich miast. W styczniu swoją propozycję przedstawił Szczecin, teraz przyszedł czas na Poznań.

– Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji i postanowiliśmy pokazać młodym emigrantom ofertę naszego miasta – mówi Jerzy Stępień Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. – Liczymy na to, że dzięki temu wydarzeniu przekonamy ich, że warto rozważyć powrót do Polski i osiedlić się w dynamicznym, przyjaznym dla przedsiębiorców i mieszkańców, kipiącym kulturą Poznaniu – dodaje.

Podczas spotkania, które rozpocznie się o godzinie 15:54 w sobotę, 28 lutego w hotelu Novotel w Londynie, przedstawiciele Urzędu Miasta zaprezentują Poznań, jako miejsce przyjazne dla przedsiębiorców i mieszkańców oraz miasto kultury. Pokazany zostanie raport filmowy, odbędzie się wideokonferencja z udziałem ekspertów oraz koncert zespołu muzycznego „Affabre Concinui”. Organizatorzy Projektu 12 Miast chcą, by uczestnicy spotkań uzyskali na nich konkretne informacje, które rzeczywiście ułatwią im powrót do Polski. Dlatego, poza prezentacją miasta, przewidziano panele dyskusyjne oraz prezentację zróżnicowanych ofert pracy.

Obok Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Jerzego Stępnia i Zastępcy Dyrektora Biura Promocji Miasta Borysa Fromberga na konferencji pojawią się Eksperci: Maciej Trajdos – założyciel biura podróży i spółki Zielone Przedszkola, Wiesław Niedzielski – współwłaściciel wielkoformatowej drukarni cyfrowej Labo Print oraz Paweł Kusza – od lat związany z Bankiem Zachodnim WBK. Opowiedzą Polonii o sytuacji gospodarczej miasta. Dodatkowo, firma rekrutacyjna Grafton Recruitments oraz finansowa Franklin Templeton Investments, przedstawią konkretne i bardzo zróżnicowane oferty zatrudnienia.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma także pakiet z informacjami na temat Poznania oraz praktycznymi wskazówkami, jak założyć własną firmę. Dla tych, którzy będą potrzebowali dodatkowych informacji i porad uruchomiono specjalną stronę internetową: www.poznan.pl/powroty oraz infolinię Urzędu Miasta Poznania: +48 61 646 33 44.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu