Nowy Prezes Zarządu Seco/Warwick S.A.

Decyzją Rady Nadzorczej SECO/WARWICK SA, od 1 marca 2009 roku funkcję Prezesa Zarządu Spółki pełnić będzie Leszek Przybysz, w ostatnim czasie Wiceprezes, Dyrektor Zarządzający na Europę Wschodnią w firmie Klockner Pentaplast GmbH & Co KG. Jednocześnie dotychczasowy Prezes Zarządu SECO/WARWICK SA, Jeffrey Bolswell, otrzymał ze strony głównych udziałowców Spółki propozycję przejścia do Rady Nadzorczej, gdzie jego głównym zadaniem byłoby wsparcie procesów synergicznych w Grupie SECO/WARWICK.

Leszek Przybysz jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, oraz studiów podyplomowych na wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

Ma ponad 26-letnie doświadczenie zawodowe. Karierę zawodową rozpoczął w 1983 roku jako pracownik naukowy w Instytucie Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego. W latach 1987-1990 pracował jako przedstawiciel PHZ Polservice Consulting & Engineering w Libii. Następnie w latach 1991-1993 był Dyrektorem ds. Rozwoju i Dyrektorem Zarządzających w spółkach grupy Alfa Bond. W latach 1993–1997 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego APV Polska, spółki zależnej od APV plc, światowego lidera w dostawach kompletnych rozwiązań, linii produkcyjnych i maszyn dla przetwórstwa żywności, farmacji i branży chłodniczej. Następnie, w latach 1997–2006, kontynuował karierę zawodową w firmie British Plasterboard plc (BPB), będącej światowym liderem wśród producentów gipsowych materiałów budowlanych. Początkowo, w latach 1997-2000 jako Dyrektor ds. Rozwoju Europy Wschodniej, a następnie w latach 2000-2006 jako Prezes i Dyrektor Zarządzający Rigips Polska Stawiany (spółki zależnej od BPB). Od roku 2003 sprawował także funkcję Regionalnego Dyrektora Zarządzającego BPB na Europę Środkową i Wschodnią. W latach 2006-2008 związany z Klockner Pentaplast GmbH & Co KG., firmą będącą światowym liderem w produkcji sztywnej folii PVC, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego na Europę Wschodnią.

Leszek Przybysz ma 51 lat. Jest żonaty i ma 15-letnią córkę. Jego hobby to jazz, narty i podróże.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu