Przejdź do treści

JAMS BY CONVERSE już w Polsce

Odważne kolory i wzory, które charakteryzowały surferów i skatów w latach osiemdziesiątych XX wieku to znak rozpoznawczy modeli JAMS BY CONVERSE.

c105400_lFirma Jams powstała w latach 70. Jest jedną z pierwszych, która produkuje kultowe bermudy dla surferów i skatów. Współpraca z marką Converse rozpoczęła w 2008 roku, kiedy to Pua Rochan – obecny prezes JAMS, przesłał do Converse’a płytę z archiwalnymi projektami odzieży. Wspólnie wybrano cztery wzory i przeniesiono je na obuwie. Dwa z nich wiosną pojawią się w Polsce.

Pierwszy niczym kalifornijskie słońce przykuwa uwagę intensywnym żółty kolorem oraz wielobarwnymi dziurkami. Drugi stanowi połączenie błękitu oceanu z futurystycznymi wzorami, które widnieją na spodenkach surferów. Wspólny mianownik łączący trampki to bawełniany wierzch, podszywane gąbką brzegi buta, wielokolorowe dziurki oraz gumowa podeszwa z pomarańczowymi akcentami. Logo JAMS umieszczono na pasku, który znajduje się na piecie buta oraz na języku trampka. Oryginalną gumową tabliczkę usytuowano z boku podeszwy buta, a nie na pięcie, jak w przypadku klasycznych trampek Chuck Taylor All Star. Miękka wkładka, którą wykonano z froty zdecydowania poprawia komfort podczas przemieszczania się. JAMS BY CONVERSE utrzymano we wzornictwie charakterystycznym dla kalifornijskiej mody lat 80-tych.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • Żółty SKU#107009 – 219 zł
  • Niebieski SKU#105400 – 199 zł