Dual – nowy aparat słuchowy firmy Oticon

przez | 26/02/2009

Firma Oticon w końcówce 2008 roku wypuściła na rynek nowy model aparatu słuchowego Dual. Aparat szczególnie kierowany jest do osób aktywnych i otwartych, potrzebujących najlepszej jakości dźwięku w różnorodnych sytuacjach słuchowych. Aparaty Dual wychodzą tym potrzebom naprzeciw łącząc doskonałe brzmienie dźwięku wraz z eleganckim i dyskretnym wyglądem.


image004Nowoczesna technologia zastosowana w modelach DUAL daje większy komfort słyszenia otaczających dźwięków. Podczas gdy typowe aparaty słuchowe działają niezależnie, para aparatów Dual współpracuje ze sobą zapewniając bardziej harmonijny i naturalny obraz dźwięku, tzw. dźwięk przestrzenny. Przestrzenny Dźwięk to w aparatach słuchowych coś na wzór obrazu high-definition w telewizorze. Dodatkowe dźwiękowe „piksele” w postaci niuansów akustycznych pozwalają na lepszą i natychmiastową lokalizację i identyfikację dźwięków. Aparaty Dual dostarczają szerszą gamę dźwięków niż jakiekolwiek inne dostępne urządzenia– szczególnie w zakresie wysokich częstotliwości. Dzięki temu dźwięki mowy są czystsze i bogatsze. Dual zapewnia także doskonałą lokalizację dźwięków w przestrzeni. Dzięki Przestrzennemu Dźwiękowi użytkownik jest w stanie rozmawiać przy stole w zatłoczonej restauracji, aktywnie uczestniczyć w spotkaniach lub instynktownie lokalizować dźwięki takie jak np. nadjeżdżający z tyłu samochód.

Aparaty Dual współpracują ze Streamerem, który umożliwia dostęp do sygnałów z nowoczesnych źródeł dźwięku, takich jak: telefon komórkowy, TV, radio, odtwarzacz mp3, komputer PC, itp. i przesyła je bezpośrednio do aparatów słuchowych. Dzięki Streamerowi użytkownik jest w stanie z łatwością rozmawiać przez telefon komórkowy, oglądać telewizję na tym samym poziomie głośności co inni, przechodzić w tryb rozmowy telefonicznej lub sterować poziomem głośności i programami w aparatach podczas słuchania muzyki.

Zarówno rozmiar, kolor, jak i możliwości działania, akcesoria i ustawienia aparatów mogą zostać dopasowane do indywidualnych preferencji przy uwzględnieniu doświadczenia w noszeniu aparatów. Komponując aparaty Dual można wybierać spośród wielu modnych kolorów pasujących do koloru włosów i karnacji skóry. Ich atrakcyjny kształt sprawia, że są praktycznie niewidoczne za uchem.