Wawel w ścisłej czołówce najlepiej zarządzanych spółek

Firma Wawel SA znalazła się w pierwszej piątce najlepiej zarządzanych spółek giełdowych, według rankingu „Giełdowa Spółka Roku”. Maklerzy, analitycy i doradcy, ankietowani na zlecenie Pulsu Biznesu, docenili wysokie kompetencje zarządu oraz solidne wyniki finansowe firmy Wawel SA.

Piąte miejsce w zestawieniu najlepiej zarządzanych spółek to ogromny sukces dla Wawelu i uznanie kompetencji zarządu. W stosunku do ubiegłorocznej edycji firma awansowała o 164 pozycje. W ankiecie, przeprowadzonej przez Pentor, specjaliści oceniali kompetencje zarządów oraz trafność ich decyzji biznesowych. Szczególną uwagę ankietowanych zwróciły decyzje zarządu Wawel SA o zawieszeniu planów inwestycyjnych na Ukrainie, a także dobre wyniki finansowe firmy. Badanie „kompetencje zarządu” jest jedną z kategorii rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, organizowanego przez Puls Biznesu. W tegorocznej edycja wzięło udział 181 specjalistów z krajowych instytucji finansowych.

Wysokie kompetencje

Prezesem Zarządu firmy Wawel SA jest Dariusz Orłowski, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Wydziału Organizacji i Zarządzania. Orłowski związany jest z firmą od 1999 r. Swoją karierę w firmie rozpoczął od stanowiska Dyrektora Finansowego, następnie objął funkcję Członka Zarządu Dyrektora ds. Operacyjnych. Od 9 lutego 2001 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu w Wawel SA. Oprócz Orłowskiego w zarządzie zasiada również Wojciech Winkel, Dyrektor Produkcji.

Solidne wyniki

Rok 2008 był udanym rokiem dla Wawelu. Pomimo kryzysu firma poprawiła swoje wyniki w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przychody ze sprzedaży w IV kwartale 2008 r. wyniosły 81 mln zł, co stanowi 109% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2007. Jeśli chodzi o zysk netto wyniósł on 9,8 mln zł, a w III kwartale 2007 – 8,5 mln zł. W całym 2008 roku spółka miała 255,7 mln zł obrotów (w 2007 r. 245,2 mln zł) i 25,3 mln zł zysku netto (w 2007 r. – 22,4 mln zł).

Wysokie pozycje w rankingach

Ubiegły rok był również udany pod względem rosnącej reputacji marki. Firma zdobyła III miejsce w rankingu Najcenniejszych Polskich Marek w kategorii słodycze i lody, zorganizowanym pod patronatem dziennika „Rzeczpospolita”. W rankingu głównym marka Wawel zajęła 54 miejsce, co w porównaniu z poprzednim rokiem oznacza wzrost wartości marki aż o 73%! W 2008 r. doceniono również dynamiczny rozwój firmy i jej dominację na rynku regionalnym. W lutym ub. r. Wawel SA został laureatem w konkursie „Gazele Biznesu”. Wśród firm z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego zdobył I miejsce w kategorii producent słodyczy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu