System Gospodarki Własnej Oracle w Credit Agricole Life Insurance

Najważniejsze fakty:

  • Oracle Polska informuje, że w polskiej filii firmy Credit Agricole Life Insurance (dawniej TU Predica) zakończył się podstawowy etap wdrożenia scentralizowanego Systemu Gospodarki Własnej Oracle (SGW). System jest oparty na aplikacjach zestawu Oracle E-Business Suite, głównym wykonawcą wdrożenia jest firma Comarch SA, kluczowy partner Oracle Polska w dziedzinie aplikacji zaplecza dla branży ubezpieczeniowej.
  • Rozwiązanie obejmuje następujące moduły: Księga główna, Zobowiązania, Należności, Środki trwałe oraz Zarządzanie środkami pieniężnymi. Wdrożenie odbyło się w bardzo krótkim czasie 6 miesięcy. Obecnie projekt znajduje się w fazie uruchamiania systemu Comarch Life Insurance, który jest podstawową aplikacją dziedzinową przeznaczoną do obsługi działalności ubezpieczeniowej firmy Credit Agricole Life Insurance.
  • Oprócz instalacji modułów systemu SGW, konsultanci Comarchu wykonali interfejsy z innymi systemami informatycznymi instytucji. System Gospodarki Własnej Oracle jest pierwszym oprogramowaniem do obsługi zaplecza, jakie zostało zainstalowane w Credit Agricole Life Insurance.

„Nasza firma rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego do obsługi back-office potrzebowaliśmy systemu sprawdzonego, który zagwarantowałby nam obsługę nie tylko teraz, ale także w przyszłości” – mówi Laurent Betting, Dyrektor IT CALI Europe Oddział w Polsce. „SGW Oracle ma doskonałe referencje w polskim sektorze finansowym, które przekonały nas do tego właśnie rozwiązania. Nie bez znaczenia był także fakt, że nasz partner wdrożeniowy, firma Comarch ma duże doświadczenie w instalacji tego systemu w firmach ubezpieczeniowych”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu