Projektory Vivitek – debiut amerykańskiej marki w Polsce

Pod koniec lutego debiutują na polskim rynku projektory amerykańskiej firmy Vivitek wykonane w technologii DLP. Przedstawicielem marki Vivitek w Polsce jest dystrybutor urządzeń prezentacyjnych – firma ViDiS sp. z o.o..

Misją Vivitek jest dostarczanie najnowszych rozwiązań do wyświetlania obrazów przy zachowaniu możliwie najniższej ceny i najwyższych standardów ochrony środowiska.

Do montażu wszystkich podzespołów używane jest spoiwo bezołowiowe, a elementy optyczne wykonane są z najwyższej jakości szkła bezołowiowego (LFG). Opakowania kartonowe i instrukcje obsługi powstają wyłącznie z papieru pochodzącego z recyklingu. Do pakowania urządzeń nie używa się styropianu. Projektory Vivitek w trybie czuwania (standby) pobierają zaledwie 1W mocy, a zastosowanie zasilaczy o wysokiej sprawności pozwoliło dodatkowo ograniczyć pobór energii elektrycznej. Wydłużono też żywotność lamp (do 4.000h), aby zminimalizować ilość generowanych odpadów.

Wszystkie projektory Vivitek mają 3 letnią gwarancję (12 miesięcy na lampę, bez limitu godzin) i przystosowane są do pracy ciągłej.

W Polsce są już dostępne 2 modele z serii ultraprzenośnej (1,4kg) – Vivitek D326MX i Vivitek D326WX  w cenach odpowiednio  – 2.793 zł + 22%VAT i 3352 zł + 22% VAT.

Vivitek D326MX i Vivitek D326WX (odpowiednio: XGA i WXGA) oprócz niewielkiej wagi (1,4kg) łączy, jasność 2600 ANSI lm, kontrast 2500:1, lampy o żywotności do 4.000h i cicha praca (30db w trybie eco). Jak przystało na projektory biznesowe, modele w standardzie posiadają funkcję szybkiego włączania i wyłączania.

„Vivitek, to amerykańska firma projektująca i produkująca projektory z myślą o dostarczania użytkownikom jak najnowocześniejszych urządzeń w możliwie najlepszej cenie rynkowej” – mówi Tomasz Kliczkowski, dyrektor marketingu i sprzedaży ViDiS sp. z o.o. – „Taka filozofia bardzo nam odpowiada. Urządzenia są dobrze wykonane i skonfigurowane w przemyślany sposób – tak aby zachować największą funkcjonalność przy dobrej cenie.”

Cechami wspólnymi, wyróżniającymi urządzenia Vivitek są:

  • 3 letnia gwarancja na projektor i 12-miesięczna gwarancja na lampę (bez limitu godzin)
  • Możliwość pracy ciągłej 24/7 dzięki zastosowaniu profesjonalnych komponentów i bezfiltrowej konstrukcji odpornej na zabrudzenie układu optycznego
  • Niskie całkowite koszty eksploatacji TCO (Total Cost of Ownership), wynikające m.in. z: długiej żywotności lamp (do 4.000h) i niskich kosztów ich wymiany, bezobsługowej pracy (nie trzeba czyścić optyki i wymieniać filtrów), niskiego zużycia energii (poniżej 1W w trybie czuwania standby)
  • Atrakcyjne ceny zakupu
  • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny
  • Wykorzystanie najnowszych technologii dostępnych na rynku, np. : wszystkie projektory wyposażone są w technologię BrilliantColor, poprawiającą odwzorowanie barw, dzięki zastosowaniu wielosegmentowego koła kolorów

Dla zapewnienia jak najlepszej obsługi klientów końcowych i partnerów handlowych serwis urządzeń będzie prowadzony bezpośrednio przez ViDiS. Ewentualne naprawy gwarancyjne będą realizowane w trybie door-to-door czyli odbierane od klienta przez kuriera bezpłatnie i zwracane mu po naprawie również bezpłatną przesyłką kurierską.

W najbliższych tygodniach na polskim rynku pojawią się kolejne modele projektorów oraz zaawansowane produkty Digital Signage.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu