Halo tu Urząd! Czyli zintegrowana Telefonia IP w Administracji Publicznej

W dniach 19-20 lutego 2009 roku na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni odbyło się „I Forum Informatyki Administracji Publicznej Województwa Pomorskiego” zatytułowane „Zastosowanie e-rozwiązań w praktyce”. Uczestnicy Forum mieli okazję zapoznać się z wieloma informacjami dotyczącymi wdrażania rozwiązań informatycznych w urzędach – zarówno od strony prawnej jak i praktycznej. Jednym z punktów programu była prezentacja najnowszych rozwiązań telefonii IP, IP PBX oraz CALL CENTER przygotowana przez Spółkę Master Telecom.

Temat integracji infrastruktury jak i funkcjonalnego powiązania urzędowych systemów informatycznych z systemami łączności głosowej w technologii VoIP (Voice over IP) od dawna wzbudza duże zainteresowanie pracowników administracji publicznej odpowiedzialnych za informatyzację urzędów jak i przedstawicieli firm związanych z informatyzacją i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w urzędach administracji publicznej. Na bazie pilotowych wdrożeń wiadomo już, że takie rozwiązania skutecznie udoskonalają pracę urzędów, podnosząc szybkość oraz jakość obsługi i komunikacji.

Po prezentacji na pytania uczestników Forum odpowiadał Łukasz Giermek – Dyrektor Techniczny w Spółce Master Telecom, doświadczony specjalista technologii VoIP, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, prowadzący wykłady i ćwiczenia z zakresu Telefonii IP w ramach projektu TELEAKADEMIA.PL realizowanego w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Spółka Master Telecom rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku i zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i nadzorem systemów telekomunikacyjnych dla firm, instytucji, operatorów sieci i dostawców usług. Spółka opracowuje innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w telekomunikacji, komunikacji internetowej, edukacji i e-marketingu. Poprzez portal TELEAKADEMIA.PL Spółka popularyzuje nowoczesne systemy komunikacji IP oraz organizuje szkolenia i kursy dla użytkowników oraz administratorów tych systemów.

Więcej informacji:
http://www.teleakademia.pl
http://www.fiapwp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu