Archeton wspiera najuboższych w budowie własnego domu

Rok temu firma projektowa ARCHETON Sp. z o.o. dołączyła do grona partnerów organizacji pozarządowej Habitat for Humanity, której celem jest budowa domów dla niezamożnych rodzin nie posiadających własnego mieszkania lub żyjących w warunkach poniżej dopuszczalnych. W Polsce ta organizacja pozarządowa pomogła już 150 rodzinom, a na całym świecie wybudowała 200 tysięcy domów.

ARCHETON Sp. z o.o. w ramach umowy współpracy z Habitat for Humanity będzie projektować budynki jedno i wielorodzinne dla najuboższych. Projekty ARCHETONU to projekty energooszczędne, ekonomiczne w realizacji inwestycji jak i w późniejszej eksploatacji, co jest niebagatelne dla rodzin, które są objęte wsparciem organizacji.

Dlaczego tak ważna jest ekonomika i energooszczędność projektu i inwestycji? Rodzina by otrzymać wsparcie powinna posiadać zdolność spłaty kosztu mieszkania w nieoprocentowanych ratach przez okres 20 lat, przy jednoczesnej, wpłacie 10% wartości mieszkania. Im mniejsze koszty, tym mniej rodzina spłaca, i płaci mniejsze rachunki. Domy i mieszkania budowane są wspólnie z innymi rodzinami, które skorzystały z pomocy Habitat for Humanity. Darowizny i spłaty za mieszkanie tworzą fundusz, dzięki któremu budowane są kolejne domy, przeprowadzane remonty, udzielane pożyczki dla osób niepełnosprawnych na adaptacje lokalu.

Poprzez współpracę z Habitat for Humanity nie tylko realizujemy naszą politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, na rzecz naszego otoczenia w ramach prowadzonej działalności – mówi Ryszard Czapla, prezes firmy ARCHETON Sp. z o.o. – Jest to coś więcej, z czym utożsamia się każdy z pracowników firmy.

Własny dach nad głową to zarówno inwestycja życia dla jednych, ale również „być albo nie być” dla wielu rodzin, które nie będąc patologicznymi spychane są na margines życia społecznego, edukacyjnego. Własny dom to szansa na lepsze życie, to szansa rozwoju dla kochającej się rodziny.

Udział w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu, uwzględnienie interesu społecznego jest jednym z podstawowych celów naszych działań prospołecznych. Dlatego też regularnie promujemy działalność Habitat for Humnaity w naszych publikacjach katalogów gotowych projektów domów „Projekty Domów” czy „Dom na miarę” – dodaje Ryszard Czapla.

Habitat for Humnaity jako organizacji pożytku publicznego można również okazać wsparcie przekazując 1 % podatku zarówno w rocznej deklaracji PIT oraz w korekcie do zeznania podatkowego. Więcej informacji o organizacji Habitat for Humnaity pod adresem www.habitat.pl

www.archeton.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu