Viessmann wykorzystuje gaz na 109%

Firma Viessmann oferuje kotły kondensacyjne, które zapewnią komfortową temperaturę pomieszczenia, przy efektywnym i stosunkowo niskim zużyciu gazu ziemnego. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych pozwala uzyskać ciepło nie tylko ze spalanego gazu, ale również ze spalin uwalnianych do atmosfery, co stanowi ekonomiczne rozwiązanie, przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

W dobie ostatniego kryzysu gazowego toczyła się debata publiczna nad efektywnym wykorzystaniem gazu. Skupiono się w niej nie tylko nad dostępnymi zasobami gazu, ale również nad alternatywnymi rozwiązaniami, które pozwolą bardziej ekonomicznie ogrzewać mieszkania. Często główną przyczyną wysokich rachunków, a także braku komfortu cieplnego są przestarzałe systemy grzewcze. Ich działanie oparte jest na technice i materiałach, których efektywność nie przynosi oczekiwanych korzyści grzewczych, finansowych, a przede wszystkim, które nadmiernie eksploatują nośniki energii kopalnianej. W tym wypadku inwestycja w modernizację kotłowni, zastosowanie innowacyjnych urządzeń grzewczych wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Firma Viessmann od lat jest pionierem w branży grzewczej, która w swojej szerokiej ofercie dysponuje innowacyjnymi kotłami kondensacyjnymi na gaz, które w racjonalny sposób zaopatrują pomieszczenia w energię cieplną.

W tradycyjnych kotłach, wyrzucane bezpowrotnie do atmosfery spaliny, mają bardzo wysoką temperaturę (ok. 100o C), która jest tracona bezpowrotnie. Innowacyjność kotłów kondensacyjnych polega na odzysku energii cieplnej ze spalin. W ten sposób wytworzone ciepło jest dalej przekazywane wodzie grzewczej, zasilającej instalację centralnego ogrzewania budynku. Ta dodatkowa ilość ciepła jest pobierana dzięki wykropleniu wody ze spalin- kondensacji. Uwzględniając ten efekt oraz nowoczesne rozwiązania techniczne, kocioł kondensacyjny będzie oszczędniejszy od tradycyjnego o ok. 15- 20%, zaś jego sprawność dochodzi do 109%. Wydaje się to niemożliwe, jednak innowacyjne urządzenia Viessmann wyprzedzają założenia dotyczące technik grzewczych i obecnie stanowią najwyższy standard techniczny w technice grzewczej. Jeszcze kilka lat temu ustalając normy obliczania sprawności kotłów grzewczych, nie przewidywano, że będzie możliwość skraplania pary wodnej ze spalin bez uszczerbku dla konstrukcji kotła. Dlatego też jako odniesienie 100% przyjęto ciepło zawarte w spalinach suchych. Kotły kondensacyjne Viessmann są odporne na działanie kwaśnego kondensatu, w ten sposób 100% wartość odniesienia się nie zmienia, a ponadto uzyskuje się dodatkowe 9% ze skroplonej pary wodnej.

– Wobec rosnących cen paliw, czy braku wystarczającej ilości surowców energetycznych, powinniśmy się bliżej przyjrzeć urządzeniom grzewczym w naszych kotłowniach. Czy nie jest tak, że sztucznie przedłużamy ich żywot kosztem wysokich rachunków, małej efektywności cieplnej i wysokiej emisji CO 2 ? Kotły kondensacyjne w maksymalny sposób wykorzystują gaz, niejako wyciskając dodatkowe 9% ciepła z produktów ubocznych procesu spalania, z uwalnianych spalin. Modernizacja kotłowni i zastosowanie kotłów kondensacyjnych stanowi alternatywne rozwiązanie dla przestarzałych kotłów gazowych. Atrakcyjność zakupu kotła kondensacyjnego jest coraz wyższa. Pozwala uzyskać komfort ciepła przy wykorzystaniu mniejszej ilości gazu, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. W swojej ofercie posiadamy szeroką paletę kotłów kondensacyjnych, począwszy od najmniejszych, wiszących, po stojące o mocach dochodzących do niemal 1000 kW – mówi Prezes Zarządu Viessmann, Roland Krause.

Oprócz widocznych zalet ekonomicznych, stosowanie kotłów kondensacyjnych Viessmann przyczynia się nie tylko do zmniejszenia emisji CO 2 , ale także do obniżenia temperatury emitowanych spalin, przez co redukuje ich negatywny wpływ na środowisko naturalne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu