Transfer pieniędzy jak ubezpieczenie

By | 24/02/2009

Życie jest jak gra w pokera – pełne nieprzewidzianych wypadków. Szczególnie, że w ostatnich latach jego tempo znacznie wzrosło, a ludzie każdego dnia przekraczają granice państw. Pieniądze, jak mówią, szczęścia nie dają, jednak mogą pomóc w wielu sytuacjach. Na wszelki wypadek warto mieć zabezpieczenie w postaci stałego źródła gotówki.

Najpewniej można liczyć na rodzinę. Ona nigdy nie zawiedzie, choćbyś nawet wpadł w kłopoty na drugim końcu świata. Problem polega na tym, że nie zawsze możesz mieć swoich bliskich przy sobie. Przy obecnym rozwoju transportu najodleglejsze miejsca dostępne są na wyciągnięcie ręki. Ludzie podróżują, a za nimi pieniądze. To ogromna szansa, ale i potencjalne ryzyko. Nigdy nie wiadomo, czy nie zostaniemy oszukani przez nierzetelnego pośrednika pracy, zgubimy bagaże czy po prostu okradnie nas przypadkowa osoba na ulicy. W dzisiejszych realiach szybki przesył środków finansowych stał się koniecznością. Wszechobecne banki nie rozwiążą tego problemu bez założenia konta, a nawet jeśli je mamy zagraniczne przekazy dużo kosztują. Czasem zryczałtowane opłaty bankowe mogą być nawet wyższe niż przesyłana kwota. Kurier to także niepewna opcja – czas oczekiwania na przesyłkę jest w niektórych okolicznościach za długi, może także ona zaginąć po drodze. Pech, który raz nas dopadnie może prześladować jeszcze przez jakiś czas. Aby uprzedzić wypadki, warto mieć asa w rękawie. Wraz z rosnącą mobilnością ludzi, na rynkach światowych pojawiły się firmy oferujące tanie, szybkie i bezpieczne transfery pieniężne, jak np. LCC International.

Transfery LCC dobrą kartą

Aby pomóc komuś bliskiemu za granicą nie musimy wcale wypełniać stosów formularzy. Firmy zajmujące się zagranicznymi przekazami pieniędzy uprościły formalności do minimum. W przypadku LCC International zlecenie przekazu możemy złożyć w Polsce na kilka sposobów. Najłatwiej można zrobić to telefonicznie lub drogą mailową, podając kwotę przekazu, imię i nazwisko osoby upoważnionej do jego odebrania oraz miejsce, w które ma on dotrzeć – numer rachunku bankowego lub miejsce pobytu odbiorcy. Można także odwiedzić poznański oddział LCC. Teraz należy wpłacić na jeden z rachunków firmy pieniądze wraz z prowizją, która standardowo wynosi 3% od wartości przekazu (min. 30 zł). Gotówka dotrze we właściwe ręce w czasie krótszym niż 24 godziny. Osoba odbierająca pieniądze dostanie kwotę w miejscowej walucie. Jest to wygodne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że nie ma potrzeby szukania kantoru. Dla zabezpieczenia gotówki przed przechwyceniem jej przez niewłaściwą osobę, pracownicy LCC zażądają od odbiorcy wypełnienia kilku formalności. Wymagane jest okazanie dowodu tożsamości, podanie imienia i nazwiska nadawcy, miejsca nadania przekazu, numeru referencyjnego transakcji i kwoty przekazu. Odbieramy pieniądze i możemy teraz śmiać się złemu losowi w twarz. Pewność i szybkość realizacji usługi gwarantuje bowiem całodobowa łączność wszystkich światowych placówek LCC poprzez nowoczesne systemy komputerowe. To nie przypadek, firmie tej zaufało kilkaset tysięcy zarejestrowanych klientów, korzystających z jej usług regularnie.

www.lccmt.com