Na lokacie można stracić – nowy ranking Money.pl

Najlepsze obecnie dostępne lokaty oferują banki: VW Bank Direct, Allianz Bank, Meritum Bank, Eurobank – wynika z rankingu lokat Money.pl.

Co ciekawe, co trzecia oferowana lokata przynosi klientom w rzeczywistości straty zamiast zysków.

Ranking Money.pl obejmuje ponad 300 depozytów 1, 3, 6, 12 i 24-miesięcznych, znajdujących się w ofercie 34 największych banków, które działają w Polsce. Dodatkowa jego wartością jest to, że pokazuje prawdziwy zysk z lokaty, czyli uwzględnia takie koszty, jak podatek Belki (19 proc. z zysku), inflację (3,1 proc. w skali roku) oraz inne opłaty pobierane przez bank.

Money.pl obliczył, ile różne lokaty dają zysku w skali miesiąca – to najlepszy sposób na porównanie lokat o różnych terminach zapadalności. Najlepszą okazała się 12-miesięczna Lokata Plus w VW Bank Direct. Lokując na niej 10 tys. zł można uzyskać przeciętny zysk w skali miesiąca (po uwzględnieniu podatku Belki, inflacji oraz dodatkowych opłat) na poziomie 28,8 złotych.

(wykres przedstawia czysty zysk w skali miesiąca z wpłaconych tysiąca złotych)
Roczne oprocentowanie najbardziej zyskownych lokat:

  • VW Bank Direct – Lokata Plus – 8,10 proc.
  • VW Bank Direct – Lokata Plus – 8,05 proc.
  • Allianz Bank – Allianz Lokata – 7,70 proc.
  • Meritum Bank – Lokata Meritum Zysku w internecie – 7,50 proc.
  • Eurobank – Elastyczna lokata – 7,00 proc.

Źródło: Money.pl

Z całym rankingiem można się zapoznać na łamach Money.pl: http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/rankig;money;pl;najlepsze;i;najgorsze;lokaty,74,0,429386.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu