Frost & Sullivan: Czy Web 2.0 może być lekiem na recesję?

przez | 24/02/2009

Od rozpoczęcia kryzysu w 2008 roku, firmy zmieniły swoje myślenie na temat codziennej działalności biznesowej. W odpowiedzi na obecną recesję w Europie, przedsiębiorstwa szukają nowych sposobów na podtrzymywanie swojej produktywności, przy jednoczesnym cięciu kosztów. W związku z tym zwrócono się ku rozwiązaniom Web 2.0, aby wspomóc te działania. Właściciele firm wykorzystują oferowane przez Web 2.0 rozwiązania poprzez wprowadzanie nisko kosztowych aplikacji, „cloud computing” oraz „crowdsourcing”.

Frost & Sullivan zaprasza na otwartą web konferencję w języku angielskim w czwartek, 26 lutego 2009 o godzinie 15.00 pt. Technologie i usługi Web 2.0 dla małych i  średnich przedsiębiorstw. W czasie briefingu zaprezentowane zostaną rozwiązania Web 2.0 oraz trendy dominujące w Europie.

W prezentacji obok europejskich trendów zostaną także przedstawione czynniki motywujące i hamujące rynek, a także możliwe rozwiązania Web 2.0 dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Briefing będzie z pewnością interesujący dla firm Web 2.0, dostawców usług, operatorów sieciowych, a także firm telekomunikacyjnych.

„Rozwiązanie Web 2.0 może być częściowo lekarstwem na uzdrowienie gospodarki w czasie recesji, która dotyka obecnie tak wielu firm europejskich. Serwisy społecznościowe, wiki, blogi to kilka z bardziej znanych przykładów technologii Web 2.0, które mogą odgrywać tutaj ważną rolę. Sprzedawcy technologii mają w swojej ofercie obecnie technologie Web 2.0. Zmodernizowali swoje platformy pod względem mierzalności, kontroli, niezawodności i – co najważniejsze – bezpieczeństwa, aby dotrzeć z jak najlepszą ofertą do zarządzających IT” – stwierdza Iwona Petruczynik, analityk firmy Frost & Sullivan.

Aby wziąć udział w bezpłatnej web konferencji w języku angielskim, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską pod adresem Joanna.lewandowska@frost.com i przesłanie swojego imienia, nazwiska, nazwy firmy, stanowiska, numeru telefonu oraz adresu email. Po podaniu tych informacji zostanie Państwu przesłany link do rejestracji. Mogą Państwo również otrzymać nagraną wersję web konferencji.