Frost & Sullivan: Czy Web 2.0 może być lekiem na recesję?

Od rozpoczęcia kryzysu w 2008 roku, firmy zmieniły swoje myślenie na temat codziennej działalności biznesowej. W odpowiedzi na obecną recesję w Europie, przedsiębiorstwa szukają nowych sposobów na podtrzymywanie swojej produktywności, przy jednoczesnym cięciu kosztów. W związku z tym zwrócono się ku rozwiązaniom Web 2.0, aby wspomóc te działania. Właściciele firm wykorzystują oferowane przez Web 2.0 rozwiązania poprzez wprowadzanie nisko kosztowych aplikacji, „cloud computing” oraz „crowdsourcing”.

Frost & Sullivan zaprasza na otwartą web konferencję w języku angielskim w czwartek, 26 lutego 2009 o godzinie 15.00 pt. Technologie i usługi Web 2.0 dla małych i  średnich przedsiębiorstw. W czasie briefingu zaprezentowane zostaną rozwiązania Web 2.0 oraz trendy dominujące w Europie.

W prezentacji obok europejskich trendów zostaną także przedstawione czynniki motywujące i hamujące rynek, a także możliwe rozwiązania Web 2.0 dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Briefing będzie z pewnością interesujący dla firm Web 2.0, dostawców usług, operatorów sieciowych, a także firm telekomunikacyjnych.

„Rozwiązanie Web 2.0 może być częściowo lekarstwem na uzdrowienie gospodarki w czasie recesji, która dotyka obecnie tak wielu firm europejskich. Serwisy społecznościowe, wiki, blogi to kilka z bardziej znanych przykładów technologii Web 2.0, które mogą odgrywać tutaj ważną rolę. Sprzedawcy technologii mają w swojej ofercie obecnie technologie Web 2.0. Zmodernizowali swoje platformy pod względem mierzalności, kontroli, niezawodności i – co najważniejsze – bezpieczeństwa, aby dotrzeć z jak najlepszą ofertą do zarządzających IT” – stwierdza Iwona Petruczynik, analityk firmy Frost & Sullivan.

Aby wziąć udział w bezpłatnej web konferencji w języku angielskim, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską pod adresem Joanna.lewandowska@frost.com i przesłanie swojego imienia, nazwiska, nazwy firmy, stanowiska, numeru telefonu oraz adresu email. Po podaniu tych informacji zostanie Państwu przesłany link do rejestracji. Mogą Państwo również otrzymać nagraną wersję web konferencji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu