Przełączniki metropolitalne ZyXEL’a certyfikowane przez MEF

przez | 23/02/2009

Po rygorystycznych testach, międzynarodowa organizacja Metro Ethernet Forum (MEF) przyznała przełącznikom metropolitalnym produkowanym przez firmę ZyXEL swój certyfikat jakości.

Przełączniki metropolitalne produkowane przez firmę ZyxEL: MGS-3712, MGS 3712F oraz MES-3728 przeszły rygorystyczne testy organizacji Metro Ethernet Forum i zostały im przyznane certyfikaty MEF-9 i MEF-14. Każdemu z urządzeń oba certyfikaty zostały przyznane w trzech klasach: Ethernet Private Line (EPL), Ethernet Virtual Private Line (EVPL) oraz Ethernet LAN (E-LAN). Przyznanie certyfikatu w trzech klasach dowodzi, że metropolitalne rozwiązania sieciowe firmy ZyXEL spełniają najwyższe standardy wyznaczane dla wiodących producentów sprzętu sieciowego.

Metro Ethernet Forum to międzynarodowe stowarzyszenie przedsiębiorców działających w branży Carrier Ethernet. Organizacja posiada ponad 145 aktywnych członków i zajmuje się rozwijaniem technicznych specyfikacji oraz globalnym promowaniem sieci metropolitalnych. Program MEF pomaga dostawcom usług sieciowych podejmować świadome decyzje zakupowe i zmniejszać ryzyko związane z wdrażaniem nowego sprzętu sieciowego. Dodatkowo, pomaga zredukować wydatki i czas poświęcony na testowanie sprzętu.

„Najwyższa jakość rozwiązań ethernetowych ZyXEL’a od dawna jest doceniana przy największych wdrożeniach operatorskich, na przykład przez Chunghwa Telecom” – skomentował Alpha Chen, vice-przewodniczący departamentu rozwiązań biznesowych w ZyXEL Communications – „Certyfikacja MEF po raz kolejny pokazuje, że nasze przełączniki metropolitalne spełniają najbardziej restrykcyjne wymagania operatorów”.

Alpha Chen dodał, że dostawcy usług sieciowych szukają łatwych i tanich do wdrożenia, inteligentnych rozwiązań klasy operatorskiej. „Kompleksowe rozwiązania ZyXEL’a z serii M, dzięki swojej elastyczności i inteligentnym funkcjom, pozwalają naszym klientom budować niezawodne, skalowalne sieci metropolitalne o najwyższej jakości”.

„Cieszymy się z uznania przez tak prestiżową organizacje, jaką jest MEF” – powiedział Marcin Michalski, Country Manager w ZyXEL Communications Polska – „Nasze przełączniki klasy operatorskiej od lat obsługują sieci telekomunikacyjne na całym świecie – certyfikat MEF to kolejny dowód na to, że urządzenia ZyXEL spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców”.

Rozwiązania Ethernetowe ZyXEL’a będą prezentowane na targach CeBIT 2009 pomiędzy 3 a 8 marca na stoisku C70 w hali nr 13.