Przełączniki metropolitalne ZyXEL’a certyfikowane przez MEF

Po rygorystycznych testach, międzynarodowa organizacja Metro Ethernet Forum (MEF) przyznała przełącznikom metropolitalnym produkowanym przez firmę ZyXEL swój certyfikat jakości.

Przełączniki metropolitalne produkowane przez firmę ZyxEL: MGS-3712, MGS 3712F oraz MES-3728 przeszły rygorystyczne testy organizacji Metro Ethernet Forum i zostały im przyznane certyfikaty MEF-9 i MEF-14. Każdemu z urządzeń oba certyfikaty zostały przyznane w trzech klasach: Ethernet Private Line (EPL), Ethernet Virtual Private Line (EVPL) oraz Ethernet LAN (E-LAN). Przyznanie certyfikatu w trzech klasach dowodzi, że metropolitalne rozwiązania sieciowe firmy ZyXEL spełniają najwyższe standardy wyznaczane dla wiodących producentów sprzętu sieciowego.

Metro Ethernet Forum to międzynarodowe stowarzyszenie przedsiębiorców działających w branży Carrier Ethernet. Organizacja posiada ponad 145 aktywnych członków i zajmuje się rozwijaniem technicznych specyfikacji oraz globalnym promowaniem sieci metropolitalnych. Program MEF pomaga dostawcom usług sieciowych podejmować świadome decyzje zakupowe i zmniejszać ryzyko związane z wdrażaniem nowego sprzętu sieciowego. Dodatkowo, pomaga zredukować wydatki i czas poświęcony na testowanie sprzętu.

„Najwyższa jakość rozwiązań ethernetowych ZyXEL’a od dawna jest doceniana przy największych wdrożeniach operatorskich, na przykład przez Chunghwa Telecom” – skomentował Alpha Chen, vice-przewodniczący departamentu rozwiązań biznesowych w ZyXEL Communications – „Certyfikacja MEF po raz kolejny pokazuje, że nasze przełączniki metropolitalne spełniają najbardziej restrykcyjne wymagania operatorów”.

Alpha Chen dodał, że dostawcy usług sieciowych szukają łatwych i tanich do wdrożenia, inteligentnych rozwiązań klasy operatorskiej. „Kompleksowe rozwiązania ZyXEL’a z serii M, dzięki swojej elastyczności i inteligentnym funkcjom, pozwalają naszym klientom budować niezawodne, skalowalne sieci metropolitalne o najwyższej jakości”.

„Cieszymy się z uznania przez tak prestiżową organizacje, jaką jest MEF” – powiedział Marcin Michalski, Country Manager w ZyXEL Communications Polska – „Nasze przełączniki klasy operatorskiej od lat obsługują sieci telekomunikacyjne na całym świecie – certyfikat MEF to kolejny dowód na to, że urządzenia ZyXEL spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców”.

Rozwiązania Ethernetowe ZyXEL’a będą prezentowane na targach CeBIT 2009 pomiędzy 3 a 8 marca na stoisku C70 w hali nr 13.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu