Jak zaoszczędzić na połączeniach telefonicznych?

Światowy kryzys gospodarczy, który dał o sobie znać również w naszym kraju, wymusza na firmach znaczącą redukcję kosztów. Ograniczenia finansowe i skrupulatne planowanie wydatków to aktualny temat rozmów we wszystkich firmach.

Obecna sytuacja zmusza przedsiębiorców, aby właśnie poprzez oszczędzanie, stawili czoła kryzysowi. Zarządzający firmami dokonując szczegółowej analizy miesięcznych wydatków, dochodzą do wniosku, że rachunki za połączenia telefoniczne pracowników, stanowią dużą część wszystkich kosztów. Rozwiązaniem może okazać się znalezienie, alternatywnego – tańszego operatora, co pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć koszty rozmów telefonicznych.

Narzędziem bardzo przydatnym w dobie kryzysu, jest pierwszy na rynku, kompleksowy symulator ofert operatorów komórkowych opengsm.pl, który przeprowadza kalkulację taryf operatorów, wskazując najbardziej ekonomiczną z nich.

Opengsm.pl przeprowadza symulację cen za połączenia w taryfach wszystkich dostępnych na rynku operatorów telefonii komórkowych. Umożliwia porównanie ofert w podziale na: abonament, telefon na kartę i mix. Określa faktyczną stawkę oraz stopień wykorzystania oferty danego operatora w konkretnym przypadku. Wystarczy wprowadzić takie parametry jak np.: maksymalny miesięczny koszt połączeń, średnią liczbę połączeń wychodzących, określić sieci, do których dzwonimy najczęściej czy ilość wysyłanych sms`ów i MMS`ów. Na podstawie wprowadzonych danych, system przeprowadza symulację przebiegu płatności w każdej możliwej konfiguracji. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie wyboru i dopasowania taryfy danego operatora do potrzeb użytkownika telefonu.

Porównanie ofert oparte jest na algorytmie matematycznym, co sprawia, że kalkulacja ta jest rzetelna i obiektywna. Wyniki można odczytać w prosty sposób – przedstawiane w formie graficznej, są czytelne i zrozumiałe dla każdego.

Przykładowo, po przeprowadzeniu symulacji w opengsm.pl, okazało się, że firma posiadająca pakiet biznes dla kilkunastu swoich pracowników, przechodząc do innego operatora, zaoszczędziłaby w skali roku, kwotę kilkunastu tysięcy złotych.

Warto przeprowadzić symulację i przekonać się ile Twoja firma przepłaca
za połączenia telefoniczne, pomimo indywidualnie ustalonych stawek i promocji.

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić: www.opengsm.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu