Wedi i nowe City SPA w sercu Krakowa

W Krakowie rozpoczyna działalność City SPA Endorfina. Nowy obiekt, oprócz tradycyjnych zabiegów, przygotował specjalny program dla kobiet w ciąży oraz strefę termalną, w której zastosowanie znalazły produkty wedi Polska – producenta specjalistycznych materiałów budowlanych do aranżacji łazienek i pomieszczeń SPA.

Nowo otwarte City SPA Endorfina to miejsce, w którym specjaliści pomogą zregenerować siły, wymodelować sylwetkę, a my sami będziemy mieli okazję wypróbować możliwości zaawansowanych technologii oraz medycyny estetycznej.

Strefa termalna i taniec w deszczu

Oprócz zabiegów wykonywanych przez specjalistów, City SPA Endorfina dysponuje specjalnie przygotowaną strefą termalną. W ramach inwestycji, firma wedi Polska wykonała łaźnię parową, laconium oraz natryski. Strefa pozwala skorzystać z dobroczynnego wpływu wody, światła i aromaterapii.

Łaźnia parowa z aromaterapią to pierwiastek śródziemnomorski City SPA Endorfina. W porównaniu z klasyczną sauną, panuje tu stosunkowo niska temperatura – 43 – 48ºC, a wilgotność sięga 100%. W łaźni, oprócz dobroczynnego kontaktu z parą wodną i aromatem olejków, możemy wypróbować także wpływ kolorowego światła, czyli popularną ostatnio koloroterapię. Leczenie kolorami praktykowane było już w starożytności. Zauważono bowiem, iż kolor oddziałuje na psychikę ludzką tak silnie, że może przyczynić się do łagodzenia różnych dolegliwości. Podstawowym materiałem, wykorzystanym przy budowie łaźni parowej w City SPA Endorfina, jest wodoodporna płyta budowlana wedi. Wykonana z ekstrudowanej pianki polistyrenowej, zbrojonej z obu stron siatką z włókna szklanego, płyta zabezpiecza ściany, podłogę i sufit pomieszczenia, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie tego specyficznego wnętrza. Płyta wykorzystana została także do budowy siedzisk.

Laconium to kolejne wnętrze wykonane przy użyciu płyt wedi. Ta ciekawa forma pomieszczenia o niskiej wilgotności i temperaturze około 55ºC jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które z powodów zdrowotnych źle znoszą pobyt w klasycznej saunie. „Laconium to ciepłe pomieszczenie z podgrzewanym siedziskiem wyprofilowanym dla wygodnej, półleżącej pozycji. Miejsce to służy do nakładania na ciało alg, aby w tym klimacie przez około 10 minut lecznicze błota mogły wyschnąć. Po takim zabiegu ciało nawilżamy ponownie w łaźni parowej (kolejne 10 minut), a potem zmywamy pod prysznicem (zabieg powtarzamy dwukrotnie). To niewielkie pomieszczenie (ok. 6M2), które jest bardzo ważnym ogniwem w zabiegach błotnych – idealnie przygotowuje skórę pod kolejne zabiegi w SPA” – opisuje Robert Olszański, dyrektor ds. sprzedaży wedi Polska.

Ciekawym sposobem na zakończenie przygody ze strefą termalną jest kąpiel pod prysznicem typu Rain Dance w eleganckich kabinach z brodzikami wedi Fundo. Tu czeka nas prawdziwa, pobudzająca wszystkie zmysły…  ulewa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu