Społeczność rośnie jak na drożdżach

Niezwykle dynamicznie rozwijająca się sieć społecznościowa Kupfranki.pl w dwa dni przekroczyła tysiąc użytkowników. Społeczność zrzesza osoby pragnące zredukować w bezpieczny sposób koszt swojego kredytu we frankach szwajcarskich.

Sieć społecznościowa Kupfranki.pl w ciągu zaledwie dwóch dni powiększyła się o tysiąc osób. W takim tempie cel, który postawił przed siecią Franek_Kolasa, jej założyciel i pomysłodawca, zostanie osiągnięty krócej, niż w dwa tygodnie! W pierwszym rzędzie celem społeczności jest utworzenie silnej grupy o dużym potencjale nabywczym franka szwajcarskiego (CHF). Zrzeszeni w niej posiadacze kredytów w szwajcarskiej walucie promują bezpieczny i prosty sposób redukcji kosztu swojego kredytu. W wyniku m.in. różnic kursów CHF i PLN ich kredyty znacząco wzrosły, czasem dwukrotnie, przekraczając niekiedy wartość, np. mieszkań pod które zostały zaciągnięte.

Problem spłaty kredytów w CHF może dotyczyć setek tysięcy Polaków. Dlatego naczelne krajowe dzienniki i stacje telewizyjne zainteresowały się rozwiązaniem proponowanym przez Kupfranki.pl. Jak wynika
z danych dostarczonych przez banki na koniec 2008 r. łączna kwota kredytów na zakup nieruchomości wynosiła w Polsce blisko 198 mld zł, z czego, w przeliczeniu, 134,9 mld zł przypadało na kredyty w CHF.

– Uczestnicy sieci społecznościowej Kupfranki.pl chcą w bezpieczny i uczciwy sposób zredukować koszt swoich kredytów we frankach – mówi Franek_Kolasa z Kupfranki.pl – Chcemy być dla banków partnerami. Chcemy regularnie spłacać kredyty, czyli robić to, czego banki od nas oczekują. Sądzimy, że w tej sytuacji możemy liczyć na zrozumienie ze strony sektora bankowego i współpracę – podsumowuje Franek_Kolasa.

Użytkownicy Kupfranki.pl twierdzą, że do osiągnięcia celu, czyli utworzenia grupy posiadaczy kredytów, która może negocjować zakup szwajcarskiej waluty on-line wystarczy około 10 tys. osób (ze średnią kwotą miesięcznej raty kredytu na poziomie 500 franków). Kiedy w lipcu tego roku wejdzie w życie rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego, umożliwiająca spłatę kredytu bezpośrednio we frankach, użytkownicy Kupfranki.pl będą już konkretną siłą nabywczą, która może negocjować z bankami najlepszy kurs CHF.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu