Narodowa Walentynka 2009

Narodowa Walentynka 2009 była pierwszą w Polsce próbą stworzenia ogólnonarodowej, ponadczasowej walentynki wszystkich Polaków.

Przez 10 dni każdy, kto chciał, mógł wejść na stronę www.kochamdonka.pl lub www.narodowawalentynka.pl i napisać życzenia do kogokolwiek – naszej władzy, ukochanej osoby, sąsiada, wszystkich Polaków czy też siebie samego.

Serwis odwiedzono blisko 100.000 razy, wpisy zostawiło prawie 1700 osób.

O serwisie kochamdonka.pl głośno było w mediach. Napisały o nim m.in. “dziennik“, “gazeta.pl“, “politbiuro.pl“, “marketingandmore.pl“, “polityka.pl“, “pardon.pl“, “wp.pl” oraz wiele mniejszych serwisów. Mówiono o kochamdonka w tvn24 a także w Radiu Zet i Tok Fm. Akcja odbiła się szerokim echem także poza granicami naszego kraju. Największe czeskie portale pisały o tym, że “Poláci posílají přání k Valentýnu premiérovi”. Linki do ww. artykułów znajdują się na stronie: http://www.kochamdonka.pl/?p=28

Przez wielu serwis kochamdonka.pl uznawany był początkowo za prowokację polityczną, robotę spin doctorów PiS lub też speców od wizerunku Platformy. Jak się okazało – był to po prostu trochę inny od wszystkich serwis walentynkowy, który miał pomóc nam, Polakom „poczuć się bliżej”.

Poniżej garść statystyk:

  • Wysłaliśmy blisko 1700 walentynek. Jedne mniej, inne bardziej złożone, ale wszystkie naładowane emocjami.
  • 761 razy wpisały się kobiety, 901 mężczyźni. Średnia wieku to 28 lat.
  • Najaktywniejsze było województwo mazowieckie (18.7%) a tuż za nim śląskie (10.7%) i małopolskie (8.8%)
  • Jeżeli chodzi o sympatie polityczne to nie było niespodzianek – miażdząca większość to fani Platformy, za nimi PiS oraz osoby nie sympatyzujące z nikim. Jak to zwykle w internecie – mocna była UPR.

Po więcej informacji zapraszam do serwisu www.kochamdonka.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu