Kaspersky Lab partnerem home.pl

home.pl, dostawca usług internetowych, rozszerza ofertę o wiodące rozwiązania antywirusowe firmy Kaspersky Lab.

Rozwiązania antywirusowe firmy Kaspersky Lab będą stanowić trzon oferty home.pl związanej z usługami bezpieczeństwa sieciowego. home.pl udostępni szeroką gamę rozwiązań Kaspersky Lab dedykowaną małym i średnim przedsiębiorstwom. W ofercie znajdą się m.in. systemy zabezpieczeń stacji roboczych, serwerów i urządzeń mobilnych. Rozwiązania Kaspersky Lab będą dystrybuowane  elektronicznie w połączeniu z usługami home.pl oraz indywidualnie w serwisie internetowym home.pl.

– Rozwój oferty usług bezpieczeństwa sieciowego to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju home.pl. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży usług w Internecie i odegrać kluczową rolę na szybko rosnącym rynku rozwiązań antywirusowych dla biznesu. Dystrybucja rozwiązań Kaspersky Lab umożliwi nam dotarcie do tysięcy nowych Klientów – mówi Marcin Kuśmierz, dyrektor zarządzający home.pl.

Pierwszym rozwiązaniem dystrybuowanym przez home.pl będzie Kaspersky Internet Security 2009. To kompletne rozwiązanie zabezpieczające stacje robocze w zakresie ochrony podstawowej (m.in. eliminacja wirusów, spyware), rozszerzonej (m.in. ochrona Wi-Fi, VPN) i prewencyjnej (m.in. kontrola aplikacji). Kaspersky Internet Security 2009 oferuje również szereg innowacyjnych narzędzi do ochrony przed kradzieżą tożsamości oraz filtrowania zawartości treści dostępnych w Internecie. Kolejne rozwiązania Kaspersky Lab zostaną udostępnione przez home.pl w I i II kwartale 2009 r.

– Współpraca z home.pl pozwoli wzmocnić pozycję Kaspersky Lab na rynku rozwiązań biznesowych. Klienci home.pl zyskają dostęp do innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa komputerowego z profesjonalnym wsparciem technicznym. Dzięki dystrybucji elektronicznej zakup rozwiązań będzie możliwy w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca – mówi Andrzej Pilarz, prezes Kaspersky Lab Polska.

home.pl i Kaspersky Lab zaangażują się również w realizację wspólnych projektów edukacyjnych skierowanych do użytkowników biznesowych. Ich celem będzie podniesienie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu