Porozumienie Enter przygotowuje Międzynarodowy Dzień Teatru

przez | 19/02/2009

Niezależne teatry warszawskie, które w 2008 roku zawiązały porozumienie ENTER, 27 marca zorganizują Międzynarodowy Dzień Teatru. Jednego dnia będzie można obejrzeć pięć przedstawień w siedzibie Teatru Wytwórnia.

W czerwcu w 2008 roku, teatry warszawskiej sceny niezależnej podpisały porozumienie Enter. W skład Entera wchodzą: Teatr Druga Strefa, Teatr Konsekwentny, Teatr Montownia, Teatr Polonia, Teatr Wytwórnia i Studio Teatralne Koło. Inauguracją tego teatralnego porozumienia była Noc Teatrów Enter (wrzesień 2008). Przedstawienia wystawiane były nie tylko na rodzimych scenach, ale także w przestrzeni miejskiej. W celu obejrzenia przedstawień Warszawiacy musieli udać się nawet na Dworzec Centralny. Tam m.in. w holu kasowym Teatr Montownia wystawił „Utwór sentymentalny na czterech aktorów” a Teatr Konsekwentny sztukę „Brzeg – Opole”, którego akcja rozgrywa się w pociągu relacji Brzeg – Opole.

W tym roku Teatry Enter postanowiły zrobić świąteczny prezent dla wszystkich swoich widzów – 27 marca /piątek/ organizują Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchody zostały zaplanowane w siedzibie Teatru Wytwórnia na Pradze, co oznacza, że wszystkie teatry tego porozumienia przeniosą się w ten wyjątkowy wieczór na drugą stronę Wisły.

Zapowiada się wyjątkowo interesująca impreza. Wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, powinni zaplanować sobie cały wieczór, bo spektakle będą się odbywały do późnych godzin nocnych. Zaprezentowane zostaną wybrane przedstawienia teatrów Enter: „To nie jest kraj dla wielkich ludzi” Michała Walczaka /Teatr Montownia/, „Dialogi Penisa” w reżyserii Sylwestra Biragi /Teatr Druga Strefa/, „Pacjent” w reżyserii Adama Sajnuka /Teatr Konsekwentny/, „Polowanie na szczury” w reżyserii Thomasa Harzema /Teatr Wytwórnia/ oraz „Patty Diphusa” w reżyserii Marty Ogrodzińskiej /Teatru Polonia/. Po strawie duchowej dla najbardziej wytrwałych spotkanie z artystami i wspólne świętowanie w kawiarni ”Casablanka” na terenie Wytwórni.

„Chcemy zorganizować Międzynarodowy Dzień Teatru po to, żeby się wspólnie spotkać w jednej przestrzeni. Pragniemy świętować ten dzień nie tylko z udziałem władz i oficjeli, ale również z tymi, bez których teatr nie byłby możliwy: artystami  i twórcami z jednej strony i widzami i odbiorcami z drugiej. Bez nich nasza praca nie miałaby sensu– mówią organizatorzy – Pragniemy uniknąć oficjalnej formuły tego święta i Teatr Wytwórnia zaprosił nas pod swój dach, za co bardzo dziękujemy.  Planujemy co roku świętować w innej siedzibie Teatrów Enter”

Dokładne godziny spektakli pojawią już wkrótce na stronie teatru Wytwórnia www.teatrwytwornia.pl oraz na stronie Entera www.teatry-enter.org. Bilety na  wszystkie przedstawienia w tym dniu będą dostępne w promocyjnej cenie 15 pln.

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Wytwórnia jest w całości finansowany przez członków porozumienia Enter.

Miejsce wydarzenia:

Teatr Wytwórnia

ul. Ząbkowska 27/31 /wejście od ul Markowskiej/
03-736 Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.