Konkurs Toaleta2012.pl rozstrzygnięty

Internauci wybrali najlepsza toaletę w Polsce. Jest nią toaleta miejska mieszcząca się przy ulicy Kruczej 51 w Warszawie – nagrodzona za zadziwiająco wysoki standard higieny i wyposażenia, niespotykany wręcz w tej kategorii. Drugie miejsce zajęła toaleta w łódzkiej restauracji Hana Sushi. W tym przypadku jurorzy docenili wysiłek włożony w jej aranżację, czyniący korzystanie z ubikacji doświadczeniem wręcz zmysłowym.

Konkurs na najlepszą toaletę odbywa się w ramach kampanii Toaleta2012. Ma ona na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej i administratorów toalet na konieczność podniesienia ich standardu, poprawienia poziomu higieny i wyposażenia. Toaleta2012.pl to rózwnież adres oficjalnego serwisu internetowego kampanii. Przez dwa miesiące internauci mogli zgłaszać do konkursu zdjęcia toalet dostępnych w miejscach publicznych i nominować finalistów. Cały czas na stronie kampanii powstaje pierwsza w Polsce wirtualna mapa toalet, na której zdjęcia mogą zamieszczać zarówno ich użytkownicy jak i właściciele i administratorzy.

Miejska toaleta przy ul. Kruczej w Warszawie, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie, zaskakuje od samego początku, i zaskakuje pozytywnie. Zamiast każącego wstrzymać oddech smrodu – przyjemny zapach. Zamiast brudnych, pomazanych ścian – czyste, jasnozielone kafelki. A dalej jest jeszcze lepiej. Utrzymane w idealnej czystości kabiny i pisuary, przestronny blat z umywalkami, lampką z witrażowym kloszem oraz dużym dobrze oświetlonym lustrem. Całoś zdobią świeże (!) kwiaty w wazonach. Aż wierzyć się nie chce, że to publiczna toaleta w centrum Warszawy.

Drugie miejsce przypadło toalecie restauracji Hana Sushi mieszczącej się w Grand Hotelu w Łodzi. Do jej wyposażenia i aranżacji właściciele podeszli z pietyzmem co najmniej porównywalnym z wykwintnością wschodnioazjatyckiej kuchni. Właściciele zadbali zarówno o nienaganną czystość pomieszczenia jak i nowoczesny design. Do wykończenia wnętrza użyto naturalnych kamieni. Tuż za muszlą zamontowano pionowe panele świetlne, a dzięki wysokiej klasy nagłośnieniu, uszu użytkownika dobiegają dyskretne dźwięki natury, świergot ptaków i szum strumyka. Wszystko to sprawia, iż korzystanie z tej toalety staje się iście zmysłowym przeżyciem.

www.Toaleta2012.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu