Filmy z Internetu będą konkurować na dużym ekranie

przez | 19/02/2009

19 – 21 czerwca br. rusza I Ogólnopolski Festiwal Filmów Wirusowych VirNick, który odbędzie się w Krakowie. Niestety wszechobecny kryzys finansowy nie oszczędził również naszego projektu – mówi Magdalena Zawadzka-Wojtaszek, pomysłodawca Festiwalu. Mamy nadzieję, że wakacyjny klimat  oraz rozszerzona formuła VirNicka (teraz mamy do zagospodarowania jeszcze jeden festiwalowy dzień)  przyciągnie większą rzeszę miłośników „virali” – dodaje.

Festiwal VirNick jest pierwszym tego typu festiwalem w Polsce i trzecim na świecie. Ma charakter konkursu, podczas którego zostaną wyłonione najlepsze filmy wirusowe roku w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej, w tej drugiej będą mogły brać udział m.in.: agencje reklamowe, interaktywne i PR.

Film wirusowy zwany „Viralem” to klip video, który charakteryzuje się dużą dawką humoru, maksymalnym wykorzystaniem obrazu i dźwięku, często wywołuje skrajne emocje. „Virale” zyskują popularność poprzez udostępnianie i rozpowszechnianie ich w Internecie za pomocą poczty e-mail, komunikatorów, serwisów internetowych (najpopularniejszy YouTube). Są coraz częściej wykorzystywane jako skuteczne narzędzie marketingowe.

Organizatorem Festiwalu jest krakowska agencja public relations DATA PR, a współorganizatorem Kijów Centrum, miejsce w którym odbędzie się VirNick.

Niedługo pojawi się strona internetowa www.virnick.pl, gdzie będzie można znaleźć więcej szczegółów i ciekawostek dotyczących festiwalu.