Dominet Bank zmienia zasady udzielania kredytów hipotecznych

Dominet Bank SA zmodyfikował ofertę kredytów hipotecznych. Bank zdecydował się podwyższyć minimalną kwotę kredytu z 10 do 30 tys. zł i skrócić maksymalny okres kredytowania z 50 do 40 lat.

Dominet Bank nadal udziela swoim klientom kredytu na 100 proc. wartości nieruchomości i utrzymuje na dotychczasowym poziomie koszt swoich kredytów hipotecznych. Jego klienci od teraz mogą przystąpić do kredytu z osobą niespokrewnioną lub też niebędącą docelowym właścicielem nieruchomości. Mogą również ubiegać się o skredytowanie prowizji, składki ubezpieczeniowej czy kosztów wyceny nieruchomości. W przypadku kredytów przeznaczonych na remont bądź budowę nieruchomości uproszczeniu uległ sposób wypłaty transz, dzięki czemu jednorazowo można otrzymać wyższą kwotę z kredytu.

Oprócz kredytów przeznaczonych na cele mieszkaniowe (w tym na spłatę kredytu mieszkaniowego udzielonego przez inny bank) Dominet Bank utrzymuje w swojej ofercie również inne produkty zabezpieczane hipoteką: niecelową pożyczkę hipoteczną oraz kredyt konsolidujący kredyt mieszkaniowy oraz pozostałe zobowiązania kredytobiorcy oraz cele konsumpcyjne.

Jeszcze w ubiegłym roku bank uruchomił centra hipoteczne, które specjalizują się w sprzedaży tych produktów. – W każdym z centrów nasi doradcy udzielają szczegółowych informacji związanych z kredytem hipotecznym oraz procedurą przyznawania i spłaty zadłużenia. Po ich stronie pozostaje przygotowanie całej dokumentacji kredytowej. Są to tzw. mobilni doradcy, którzy spotykają się z klientem w wybranym przez niego miejscu – mówi Agnieszka Matycz, z-ca Dyrektora w Departamencie Kredytów Mieszkaniowych Dominet Banku SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu