Canon Europe: nowe nominacje na wysokich szczeblach kierownictwa

przez | 19/02/2009

Firma Canon Europe ogłosiła nominację Rainera Fuehresa na stanowisko dyrektora działu Canon Consumer Imaging (CCI) w Canon Europe. Decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Do tej pory Rainer pełnił obowiązki dyrektora działu rynków wschodzących (Emerging Markets) w Canon Europe.

Rainer Fuehres posiada bogate doświadczenie w dziedzinie konsumenckich rozwiązań obrazowania, a w firmie Canon spędził ponad 16 lat.  Był bezpośrednio zaangażowany w rozwój i wdrożenie ogólnoeuropejskiej działalności handlowej, zajmując stanowisko europejskiego dyrektora sprzedaży w dziale Canon Consumer Imaging od początku istnienia tej struktury w Europie.

„Jednym z naszych zadań będzie utrzymanie czołowej pozycji w regionie EMEA w obecnej niepewnej sytuacji gospodarczej, ale podchodzę do tego wyzwania z entuzjazmem. Moim celem jest sprawić, aby nasza firma również w przyszłości oferowała konsumentom najlepsze rozwiązania obrazujące, pozwalające użytkownikom uwolnić pełen potencjał kreatywny” – powiedział Rainer Fuehres.

Na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za rynki wschodzące w firmie Canon Europe nominowany został, zastępując Rainera Fuehresa, Shuichi Shionoya. Poprzednio sprawował on stanowisko europejskiego dyrektora ds. zarządzania produktami w grupie Office Personal Products, na którym przez wiele lat z powodzeniem zarządzał segmentem drukarek. Shionoya pracuje w Canonie od 28 lat – w trakcie swojej kariery zawodowej działał zarówno w europejskich, jak i w japońskich strukturach firmy. Jego doświadczenie okaże się ono niezwykle cenne podczas prac nad rozwojem rynków wschodzących, będących dla Canona główną siłą napędową wzrostu.

„Biorąc pod uwagę dzisiejsze trudne warunki do prowadzenia biznesu, jestem dużo spokojniejszy, wiedząc, że kierownictwo działów Consumer Imaging i Emerging Markets jest w rękach tak doświadczonych fachowców” – powiedział Ryoichi Bamba, prezes i dyrektor generalny Canon Europe.