Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem – księgowość małej firmy z programem Samozatrudnienie

Wiele osób prowadzących jednoosobową firmę sądzi, że sprawy związane z księgowością i podatkami są ponad ich siły. Nic bardziej mylnego! Biuro Informatyki Stosowanej Format udowadnia, że dzięki programowi Samozatrudnienie nawet początkujący użytkownik doskonale sobie z nimi poradzi.

W czasie dobrej koniunktury wielu przedsiębiorczych Polaków założyło jednoosobową działalność gospodarczą by samodzielnie pracować na własny sukces. Jednak nie u każdego żyłka do interesów szła w parze ze znajomością przepisów księgowych i podatkowych niezbędnych do prowadzeniem firmy. Dlatego osoby poszukujące wsparcia specjalistów zaczęły masowo odwiedzać biura rachunkowe. Zlecenie prowadzenia księgi przychodów i rozchodów z ewidencją VAT to koszt od 200 zł do nawet 1500 zł! Dla jednoosobowej firmy to poważny wydatek, którego można uniknąć, co stanowi zaletę, zwłaszcza w obliczu ogarniającego gospodarkę kryzysu.

Jak oszczędzić w czasie gorszej koniunktury?

Doskonałą propozycją dla osób prowadzących własną działalność jest program Samozatrudnienie, oferowany przez Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT. Ten przystępnie napisany program zawiera wszystkie elementy potrzebne nam do obsługi własnej działalności. Z łatwością wprowadzimy w nim dane swojej firmy i kontrahentów. Dzięki profesjonalnie skonstruowanym zakładkom, stanowiącym szkielet systemu, sprawnie wpiszemy do niego faktury kosztowe oraz wystawimy faktury sprzedaży dla naszych klientów. Kończąc dany miesiąc wydrukujemy wszystkie potrzebne deklaracje i na  właściwych drukach prześlemy je do Urzędu Skarbowego bądź do ZUS-u.

Dla firm, których działalność związana jest z obrotem magazynowym w programie został przewidziany płatny moduł Magazyn. Dzięki niemu możemy kontrolować stany magazynowe i obrót towarem.

Dla początkującego użytkownika programu szczególnie dużą zaletą jest przejrzysty interfejs pozwalający szybko odnaleźć zakładki dotyczące: spraw księgowych, podatków, ZUS-u właściciela, przelewów, deklaracji, fakturowania, rozliczania samochodu czy kontroli zapłat.

Intuicyjna konstrukcja programu pozwoli na jego szybkie opanowanie a monitorowa podpowiedź upewni przedsiębiorcę czy w prawidłowy sposób wpisuje dane do programu. Rozbudowany system pomocy, mnogość przykładów i porad zawartych w podręczniku elektronicznym daje przedsiębiorcy możliwość szybkiego rozpoznania podstawowych funkcji programu. Nareszcie trudne zagadnienia księgowe, podatkowe i ubezpieczeniowe są opracowane w przystępny dla początkującego biznesmena sposób.

Producent: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT

Samozatrudnienie cena netto: 147 zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu